banner1700

'BİRLİĞİMİZE DÖNDÜĞÜMÜZDE DAYAK YİYECEĞİZ'

Türkiye askerlerin zehirlenmesiyle bir kez daha sarsıldı. Askerlerin tedavi altına alındığı hastaneden gelen son görüntüler ise ortalığı karıştıracak...

18 Haziran 2017 Pazar 01:19
'BİRLİĞİMİZE DÖNDÜĞÜMÜZDE DAYAK YİYECEĞİZ'

Manisa'da, tedavi altına alınan askerlerin bulunduğu hastanenin önünde, sağlık durumları görece daha iyi olan askerler isyan etti. Kameraya açıklama yapılırken araya giren askerler, "Zehirli yemeği önümüze veriyorlar", "Memleketimizi bırakıp geliyoruz biz buraya. Oraya döndüğümüzde bizi dövecekler, dayak yiyeceğiz biz" diyerek neler yaşadıklarını anlatıyorlar. 

Öte yandan CHP Manisa Milletvekili Yıldız Tur Biçer, Manisa'daki zehirlenme vakasında zehirlenen sayısının 3 bin gibi bir rakama ulaştığını, zehirlenme vakalarınının sorumlusunun yandaş Rota firması olduğunu söyledi.

CHP Manisa Milletvekili Yıldız Tur Biçer Manisa'daki zehirlenme vakasında zehirlenen asker sayısının 3 bin gibi bir rakama ulaştığını, sayının tam olarak bilinmesinin hastane ve kışladaki kargaşa sebebiyle mümkün olmadığını ve bu sebepten ötürü ağır durumdaki askerlerin sayısının net olmadığını söyledi.

ABC'ye konuşan Biçer, sözlerine bu zehirlenmenin sorumlusunun olarak yandaş Rota yemek dağıtım firmasının olduğunun altını çizdi ve Milli Savunma Bakanı'nın askerlerin başına gelen her şeyden sorumlu olduğunu ve istifa etmesi gerektiğini kaydetti.

Biçer, sözlerini bu davanın sonuna kadar takipçisi olduğunu söyleyerek sözlerini noktaladı.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol