BDP'Lİ BAŞKANLAR, PKK'LI TERÖRİSTİN CENAZESİNDE...

ŞIRNAK'ın Beytülşebap İlçesi'nin kırsal kesiminde güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen 'Cudi' kod adlı PKK'lı terörist Fatih Minas'ın cenazesi Siirt Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak ve BDP'lilerin de katılımıyla toprağa verildi.

04 Ekim 2011 Salı 17:13
BDP'Lİ BAŞKANLAR, PKK'LI TERÖRİSTİN CENAZESİNDE...

 Beytüşebbap'ta 29 Eylül'de güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen PKK'lı 'Cudi' kod adlı Fatih Minas, memleketi Siirt'te toprağa verildi. PKK'lı simgelelen bezin sarıldığı tabutu Zevye Mezarlığı'na getirilen Fatih Minas'ın cenazesine Siirt'in Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak, Eruh Belediye Başkanı BDP'li Melik oktay, Kurtalan Belediye Başkanı Necat Yılmaz ile BDP'li yönetici ve üyeler katıldı.

PKK'lı Fatih Binas Zevye Mezarlığı'nda toprağa verilirken, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, çözüm yolunun acıları ortaklaştırmaktan geçtiğini söyledi. Ülkenin büyük acılar çektiğini belirten Sadak, "Bir HPG gerillasının, bir askerin, bir polisin, sivil insanın yaşadığı dram ve acılar ortaklaştırıldığında bu olayda çözülecektir. Herkesin artık doğruları konuşma zamanı geldi. Yüzlerce polisle, coplarları çoğaltmakla bu sorun çözülmez. Öldürmekle hiç çözülmez. Askeri de öldürmek ile bu sorun hiç çözülmez. Bu sorun konuşarak, tartışarak çözülebilir" dedi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol