BASKINDA KAHKAHAYA BOĞAN YALANLAR...

KUMBURGAZ’da, 2 diskoteğe eşzamanlı baskın düzenleyen polis, 30’u kadın 45 kişiyi gözaltına aldı.

16 Mayıs 2011 Pazartesi 15:12
BASKINDA KAHKAHAYA BOĞAN YALANLAR...

Kumburgazda 2 diskotekte çok sayıda kadının fuhuş yapmaya zorlandığı ihbarını alan polis harekete geçti. Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Masası’nda görevli 4 sivil polis müşteri kılığında eğlence mekanlarına girdi. Polisler, kadınlarla 300 dolar karşılığı 2 saat birliktelik için anlaştı. Pazarlığın ardından dışarıda hazır bekleyen meslektaşlarını telefonla arayan polisler, "Havalar ısındı, etekler kısaldı" parolasıyla baskının startını verdi.

Bu sırada bazı çapkın erkekler kadınların sınır dışı edileceğini öğrenince insanı kahkahalara boğan yalanlar sıralamaya başladı. Biri "Bu kişi benim nikahlı karım. Onu götüremezsiniz" bir değeri "O benim öz kızım onu hemen serbest bırakın" diyerek polislere zorluk çıkardı. Ancak aceme çapkınların foyaları çabuk ortaya çıktı. Bu tür olaylara alışık olan polis, aralarında Türk, Rus, Belarus, Moldovya, Ukrayna uyruklu 30 kadın ile mekanlarda çalışan ve aralarında işletme müdürlerinin bulunduğu 15 çalışanı gözaltına aldı.

Türk kadınların yanı sıra, Türk vatandaşlığına geçmiş yabancı uyruklu kadınların da aralarında bulunduğu Ukrayna, Rus, Moldova ve Belarus uyruklu 30 kadın gözaltına alındı. Her iki eğlence mekanının mesul müdürleri ile birlikte 15 çalışan da gözaltına alındı. Hastanede sağlık kontrolünden geçirilen 45 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Yabancı uyruklu kadınların yapılacak olan işlemin ardından sınır dışı edileceği, çalışanların ise, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol