AZİZ YILDIRIM SON SÖZÜNÜ SÖYLEDİ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcısına verdiği ifadesinden bir bölüm kulubün resmi internet sitesinde yayımlandı.

09 Temmuz 2011 Cumartesi 18:17
AZİZ YILDIRIM SON SÖZÜNÜ SÖYLEDİ

 "ARZUM YAPMADIĞIM VE SAMİMİ OLARAK SÖYLEDİĞİM, İŞLEMEDİĞİM BU SUÇLARDAN DOLAYI ŞAHSIMIN SERBEST BIRAKILMASI, DIŞARIDAN BU DAVANIN DEVAM ETMESİ, SONUNDA ÇIKACAK KARAR NETİCESİNDE, SUÇUMUZ VAR İSE BU SUÇUMUZUN CEZASINI ÇEKMEKTİR. ŞU AN SAĞLIK NEDENİYLE BİR YERE, CEZAEVİNE GİTMEM BENİ ZOR DURUMDA BIRAKACAKTIR. FENERBAHÇE VE FENERBAHÇE CAMİASINI ÇOK SEVDİĞİMİ SÖYLÜYORUM. SON SÖZÜMÜN DE TÜM FENERBAHÇELİLERİN SÖYLEDİĞİ GİBİ DAR AĞACINDA OLSAMDA SON SÖZÜM FENERBAHÇE OLACAKTIR"

"RAHATSIZLIKLARIM, SAĞLIK SORUNLARIM VAR. KALBİMDE STENT TAKILI, DAMARIMDA TIKANIKLIK VAR, BÖBREĞİMDE KİST VAR, ŞEKER VE TANSİYON HASTALIĞIM VAR. GÖZALTINA ALINDIĞIMDAN BU YANA HEMEN HEMEN HER GÜN HASTANEYE GİDİP GELDİM. ŞU ANDA DA AYNI RAHATSIZLIKLARI YAŞIYORUM"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcısına verdiği ifadesinden bir bölüm, Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden bildirildi. 

Aziz Yıldırım'ın ifadesi şöyle;

"13 yıllık Fenerbahçe Kulübü Başkanlık döneminde kulübü aldığım yerden getirdiğim nokta malumdur. Dernek olan Fenerbahçe kulübünü kurumsal bir yapıya dönüştürdüm. Bugün Avrupa'nın en önemli spor kulüplerinden biri haline geldi. Bugün salonlarda bayan ve erkeklerde, voleybolda bayan ve erkeklerde bütün Avrupa'da başarılar yakalamaya, bireysel anlamda sporcularımızda Avrupa'da başarılar kazanmaya başladı. Aynı şekilde Futbolda da Türkiye'ye önemli isimleri transfer ederek Fenerbahçe ve Türkiye'nin ismini her yerde duyurmaya başladık. Bugün verdiğim ifade içerisindeki suçlamaları kabul etmediğimi zaten belirttim.

Bunları yapmadığımı da vicdanen belirtiyorum. Gizlilik ilkesine rağmen yayınlarda Devletin emniyetinde çektirdiğim resimlerin kamuoyuna yansıması ve sanki suçluymuşum gibi kamuoyu oluşturmaya çalışılması, Taraf ve Fotomaç gibi yayın ilkelerine uymayan iki gazetenin Kıbrıs'a kaçacağımı belirtmesi beni derinden yaralamıştır. Ben bu ülkenin evladıyım. 60 yaşındayım. Bu yaşımdan sonra da yaşayacağım topraklar Anadoğu'dan başka yer olamaz. Öldüğüm zaman yatacağım mezarımın yeride bellidir. Gözaltına alındığım süreçten bu güne kadar geçmişten gelen hınçlarını çıkartmak için aleyhime yayın yapan kuruluşların hepsini kınıyorum. Destek olanlara da camiam ve şahsım adına teşekkür ediyorum.

Rahatsızlıklarım, sağlık sorunlarım var. Kalbimde stent takılı, damarımda tıkanıklık var, böbreğimde kist var, şeker ve tansiyon hastalığım var. Gözaltına alındığımdan bu yana hemen hemen her gün hastaneye gidip geldim. Şu anda da aynı rahatsızlıkları yaşıyorum. Arzum yapmadığım ve samimi olarak söylediğim, işlemediğim bu suçlardan dolayı şahsımın serbest bırakılması, dışarıdan bu davanın devam etmesi, sonunda çıkacak karar neticesinde, suçumuz var ise bu suçumuzun cezasını çekmektir. Şuan sağlık nedeniyle bir yere, cezaevine gitmem beni zor durumda bırakacaktır. Fenerbahçe ve Fenerbahçe Camiasını çok sevdiğimi söylüyorum. Son sözümün de tüm Fenerbahçelilerin söylediği gibi dar ağacında olsamda son sözüm Fenerbahçe olacaktır."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol