AMERİKA'YI KORUMAK İÇİN Mİ?

Hatay'da terör örgütü PKK'nın yuvalandığı Amanos dağlarında jandarma komando ve polis özel harekat birlikleri yeni bir operasyon başlattı.

13 Aralık 2011 Salı 18:13
AMERİKA'YI KORUMAK İÇİN Mİ?

 Hatay'da terör örgütü PKK'nın yuvalandığı Amanos dağlarında, jandarma komando ve polis özel harekat birlikleri iki koldan yeni bir operasyon başlattı. 750 güvenlik görevlisinin katıldığı operasyonun, Amanosların Denizciler Beldesi ve Payas Beldesi'ni gören sırtlarında gerçekleştirildiği belirtilirken, Devrimci İşçi Partisi'nden yapılan açıklamada, bu operasyonun Suriye'ye yönelik olası bir operasyonda ABD kuvvetlerini korumaya yönelik olduğu iddia edildi. Hatay İl Jandarma Komutanlığı ve Hatay İl Emniyet Müdürlüğü'nün ortak organizesinde gerçekleştirilen operasyonda jandarma komando ve özel hareket timleri, sabah erken saatlerde Denizciler ve Payas ilçesinden Amanoslara tırmandı. Havadan da askeri helikopterler destek verdi. İl Jandarma Komutanı Mustafa Başoğlu ve Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç'ın da bizzat katıldığı operasyonda bazı noktalarda aramalar yapıldı. Operasyonda şuana kadar herhangi bir sıcak temas yaşanmadığı, terör örgütüne yönelik de herhangi bir sığınak veya teçhizatın bulunamadığı öğrenildi.SURİYE İDDİASI

Bu arada Devrimci İşçi Partisi Sözcüsü Av. Şiar Rişvanoğlu, Hatay'da halkın anlamakta zorluk çektiği gelişmeler olduğunu ve Suriye'ye askeri bir müdahalenin hazırlıklarını gördüklerini öne sürerek şöyle dedi:"ABD Büyükelçilik ve askeri yetkilileri son bir yılda İskenderun’u kaç kez ziyaret etmiştir?İskenderun Limanı’nda faaliyet gösteren şirket, kullandığı alanın en azından bir kısmını ABD ordusunun yığınakları için tahsis etmiş midir? Bu ziyaretlerde İskenderun merkezinde bulunan doğum hastanesinin ABD ordusuna bir süreliğine tahsis edilmesi konuşulmuş mudur? Yine bu ziyaretlerde ABD ordusuna bağlı helikopterlerin faaliyeti için helikopter pisti bulunması gündeme gelmiş midir?Akçay’da bulunan Tor Kışlası neden boşaltılmaktadır? İskenderun merkezine 180 ABD’linin çeşitli vazifeler adı altında yerleştirilmesi gündemde midir? ABD Başkan Yardımcı Joseph Biden’ın ziyaretinin hemen ardından Amanoslar’da başlatılan askeri operasyonların bölgede sürdüğü belirtilen ABD yığınağının güvenliğini sağlamakla bir ilgisi var mıdır?"

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol