ALTAN'LAR GÖZALTINA ALINDI...

Ahmet Altan ile Mehmet Altan'ın, birlikte katıldıkları bir televizyon programında kullandığı ifadeler nedeniyle suçlandıkları öğrenildi.

10 Eylül 2016 Cumartesi 10:12
ALTAN'LAR GÖZALTINA ALINDI...

Gazeteci-yazar Ahmet Altan ile kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ operasyonu kapsamında  gözaltına alındı. Ahmet ve Mehmet Altan’ın, 14 Temmuz’daki programda kullandıkları ifadeler nedeniyle gözaltına alındıkları belirtiliyor..

Bağımsız Gazetecilik Platformu (P24) twitter’dan Ahmet Altan ile Mehmet Altan’ın gözaltına alındığını duyurdu.

Gerekçe  14 temmuz’daki programda söyledikleri

Nazlı Ilıcak ve Prof.Dr. Mehmet Altan’ın Can Erzincan TV’deki televizyon programına konuk olarak katılan Ahmet Altan’ın programda kullandıkları ifadeler nedeniyle gözaltına alındıkları öne sürüldü.

İşte Altan Kardeşlerin 14 Temmuz’da kullandıkları o ifadeler;

Mehmet Altan:

“Erdoğan darbeye giden yolları teker teker açıyor”

-Dünyada Erdoğan’ın darbeye giden yolları birer birer geçtiği konuşuluyor. Türkiye devletinin içinde de muhtemelen bütün bu gelişmeleri dış dünyadan daha fazla belgeleyen izleyen bir başka yapı var. Yani onun ne zaman torbadan yüzünü çıkaracağı, nasıl çıkacağı da belli değil

Ahmet Altan:

“Erdoğan kararlarıyla o yolları teker teker açıyor”

-Öyle bir anlatıyorlar ki Erdoğan sanki ömrü boyunca burada kalacak. 50 tane AKP’li milletvekili biz Akşener’le parti kuruyoruz dese bütün sistem sarsılıyor. Bu adam sağlam bir zeminde durmuyor. Her an her şeyin değişebileceği ve değiştiğinde bunu çok ciddi hukukla ilgili bir problemin ortasında bırakacak bir ortamda yaşıyor. Türkiye’de gerçekleşmiş askeri darbelerin önünü açan gelişmeler her ne ise Erdoğan bugün aynı kararları vererek teker teker o yolları açıyor.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 10.09.2016 12:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
GÜLTEN GÜRTÜRK 2016-09-10 14:47:01

ELEŞTİRİLER HER KSİMDE VAR KÖTÜ NİYETLE OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM DÜNYANIN BİZİ KONUŞTUĞU BİR GERÇEK