AHMET, YAVRUM NEREDESİN?

'Ahmet, oğlum... Yavrum neredesin? Allah'ım...'

18 Temmuz 2011 Pazartesi 16:50
AHMET, YAVRUM NEREDESİN?

ERZİNCAN’ da sulama kanalına düşerek kaybolan 9 yaşındaki oğlunu bulmak isteyen babanın feryatları yürekleri dağladı.

Kanala girerek oğlunu arayan acılı babanın çaresizliği görenleri gözyaşları tutamadı. Babanın feryatları yürek burkarken, Ahmet Kaya’nın cansız bedeni Sivil Savunma Ekipleri tarafından bulundu.

Olay bugün saat 12.00 sıralarında kenet merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Çukurkuyu Beldesi Bozyazı mahallesinde meydana geldi. Beldede ki Hancı mahallesinde oturan İsmail ve Gülşah Kaya çiftinin iki çocuğundan büyüğü olan Çukurkuyu Merkez İlköğretim Okulu 2’nci sınıf öğrencisi Ahmet Kaya bir arkadaşı ile birlikte Akbulut Sulama Birliğine ait kanala taş atarken bir anda dengesini kaybederek suya düştü. Yaklaşık 1.5 metre derinlikteki kanalın bulanık ve akıntılı suyunda küçük çocuk gözden kayboldu. Olayın aileye haber verilmesinin ardından kanala giren 34 yaşındaki İsmail Kaya oğlunu kanalda aradı. "Ahmet, oğlum... Yavrum neredesin? Allah'ım..." diyerek çocuğunu arayan babanın çaresizliği yürekleri dağladı. Bir an oğlunun bulunduğunu sanarak kanaldan çıkan ve koşan acılı baba, oğlunun bulunmadığını görünce tekrar kanala girerek çocuğunu bulmaya çalıştı.

Bölgeye çağrılan Sivil Savunma Ekipleri çocuğu bulmak için seferber olurken, yakınları gözyaşı döktü. Sivil Savunma Ekipleri kanala düştükten sonra yaklaşık 1 kilometre sürüklenen küçük çocuğu kanalın suyunu kapatmak için kullanılan tahtaya takılmış halde buldu. Ahmet Kaya’nın cansız bedeninin sudan çıkartılması sırasında baba İsmail Kaya ve yakınlarının feryadı yeri göğü inletti. Kısa süre sunni teneffüs yapılan küçük çocuk daha sonra otomobile bindirilerek hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Ahmet Kaya yaşama veda etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol