AÇIKLAMADAN SADECE 4 AY SONRA...

Başbakan Yardımcısı Arınç’ın ‘’Amanos dağları teröristlerden temizlendi’’ açıklamasından 4 ay sonra Hatay’da terör yine hortladı.

17 Nisan 2012 Salı 12:04
AÇIKLAMADAN SADECE 4 AY SONRA...

 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ‘’Başbakanımız talimat verdi, Amanos dağları teröristlerden temizlendi, bir daha buradan saldırı haberi duymayacağız’’ açıklamasından 4 ay sonra aynı yerde terör hortladı. İskenderun’da çarşı izninden dönen askerlere yönelik düzenlenen saldırıda 2 asker yaralandı.

Karayılan Beldesi'ndeki İskenderun Jandarma Komando Bölük Komutanlığı nizamiyesi önünde çarşı izninden dönen sivil giyimli silahsız erlere ateş açıldı. Saldırıya, kışla nöbetçileri de karşılık verdi. Olay sonrası erler, Sefer Taçyıldız ve Raşit Kalaycı yaralandı. Saldırganların Amanos dağlarından sızan teröristler olduğu belirlendi.
Bülent Arınç 5 Aralık 2011 günü Bursa’da yaptığı açıklamada '’Amanoslar, coğrafi bakımdan girilmesi, mücadele edilmesi zor bir yerdi. Başbakanımız, 'Amanosları temizleyeceksiniz' diye talimat verdi ve Amanoslar şimdi temizlendi. Örgüt üyelerinin elleri kırıldı, çökertildi, silahlarıyla birlike yakalandı. Umarım Amanoslar'dan bir daha saldırı duymayacağız'' demişti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol