ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE PATLAMA!

Ankara'da Amerika Büyükelçiliği önünde patlama meydana geldi.

01 Şubat 2013 Cuma 15:12
ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE PATLAMA!

 DHA TV abonesi olmayan yayın kuruluşları yayınlayamaz. Link vererek dha.com.tr'ye yönlendirmek suretiyle yayın ise mümkündür.

Alınan ilk bilgilere göre patlama sonrası ölü yaralıların olduğu belirtildi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Patlamanın elçilik önünde bulunan polis kulübesi önünde olduğu belirtildi. 
Canlı bomba olma ihtimalinin bulunduğu da bildirildi. Yaralılardan bazıları ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.
VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ OLAY YERİNDE 
Ankara'da Amerika Büyükelçiliği önünde meydana gelen patlamanın ardından Ankara Valisi Alâaddin Yüksel ve Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay olay yerine geldi 
ÖMER ÇELİK:SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "ABD elçiliğine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Başsaglığı diliyor ve geçmiş olsun diyoruz."
ANKARA VALİSİ VE ABD BÜYÜKELÇİSİ'NDEN AÇIKLAMA 
ABD'nin Türkiye Büyükelçisi Francis Ricciardone, patlamadan sonra yaptığı açıklamada, saldırının Türk-Amerikan ilişkilerine zarar vermeyeceğini, Türkiye'yi halen dost olarak görüdklerini söyledi. Ricciardone, olaya ilişkin olarak, bundan sonraki gelişmeler ilişkin olarak iş birliğinin süreceğine dikkat çekerek, terörden bütün dünyanın çektiği ve hem ABD'nin hem de Türkiye'nin ne kadar müzdarip olduğunu söyledi. 


PATLAMA ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ'NİN KENDİ ALANI İÇERİSİNDE 
Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yüksel patlamanın ABD Büyükelçiliği'nin kendi
alanı içerisinde gerçekleştiğini söylerken, gazetecilerin canlı bomba yönündeki sorularına ise "şu anda bilgi paylaşamam" şeklinde cevapladı. 
ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDEN YAZILI AÇIKLAMA 
"1 Şubat 2013 günü 13.15 sularında ABD Büyükelçiliği'nde bir patlama olmuştur. Şu anda olay hakkında araştırmalarını sürdüren Türk Emniyet Yetkilileri gerekli her türlü önlemi almıştır. ABD Büyükelçiliği olarak Türk Hükümeti'ne, basın mensuplarına ve tüm Türk Halkına olaya dair gösterdikleri öfke ve bizimle kurdukları dayanışma için teşekkür ederiz"

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol