banner1700

50 KİŞİ SOPALARLA RESTORANI BASTI

Muğla'nın Ortaca İlçesi'ne bağlı Dalyan Beldesi'nde, bir otelin alt katındaki restoranı basan 50 kişilik grup, camları kırıp masa ve sandalyeleri devirdi.

02 Ağustos 2012 Perşembe 13:28
50 KİŞİ SOPALARLA RESTORANI BASTI

 Üst katlara kaçarak canlarını kurtaran restoran çalışanlarının gruba karşılık vermesi üzerine büyüyen olaylara polis ve jandarma müdahale etti. Güvenlik güçleri, toplanan 200 kişilik grubu otele yaklaştırmazken, 6 saatlik ikna çabası sonucu grup dağıldı. 

Olay, saat 14.30 sıralarında Dalyan'daki 3 katlı bir otelin altındaki restorana giden 3 genç içeri alınmadı. Bunun üzerine restoran çalışanları ile gençler arasında arbede yaşandı. İlk olaydan 4 saat sonra yaklaşık 50 kşilik bir grup, ellerinde sopa ve demir çubuklarla restoranı basıp, kapı ve pencereleri kırdı, masa ve sandalyeleri devirerek, ortalığı savaş alanına çevirdi. Otel ve restoranın çalışanları üst kata kaçarak, canlarını kurtardı. Grup, çalışanların kaçtığı üst katı taş yağmuruna tutmaya başladı. Restoran çalışanlarıda öfkeli kalabalığa, karşılık verdi. Olaya ilk olarak Dalyan Jandarma Karakolu ve Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli 35 jandarma müdahale etti. Olayın duyulmasıyla birlikte grubun sayısı kısa sürede yaklaşık 300 kişiyi buldu. Kalabalığın artması üzerine polis ve Muğla İl Jandarma Komutanlığı'ndan takviye ekip istendi. Jandarma havaya ateş ederek grubu dağıtmaya çalıştı. Otelin etrafını güvenlik çemberine alan jandarma, grubun otele girmesine izin vermedi. 


 

Ortaca Kaymakamı Mustafa Gürdal, Ortaca İlçe Emniyet Müdürü Selami Bıçakçı, Dalyan Belediye Başkanı Arif Sarı ve Ortaca Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cumali Tosun da olay yerine gidip, bilgi aldı. Yetkililer öfkeli kalabalığı sakinleştirmeye çalışıp, dağılmaları için uyarılarda bulundu.


 
İŞLETMECİ VE ÇALIŞANLARI BİNADAN ÇIKARTILDI
Muğla'nın Ortaca İlçesi'ne bağlı Dalyan Beldesi'nde, bir otelin alt katındaki restoran önündeki gergin bekleyiş sürüyor. Restoran işletmecisi Murat Harman ile 20 çalışanı güvenlik amacıyla restorandan çıkartıldı. Janrdarma araçlarına bindirilen işletme sahibi ile çalışanları İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldüğü ve ifadelerine başvurulacağı belirtildi.
GERGİN BEKLEYİŞ SON BULDU
Restoran ö nündeki gergin bekleyiş son buldu. Güvenlik güçlerinin 6 saat süren ikna çabaları sonuç verdi, otelin çevresinde bekleyen yaklaşık 200 kişi sessizce dağıldı. Jandarma ekiplerinin otelin çevresinde güvenlik amaçlı beklemeye devam edecekleri belirtildi.
Öte yandan, bölgeye gelen Muğla CHP Milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Suha Aldan ve Tolga Çandar İl Jandarma Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Fevzi Kurşun'dan konu ile ilgili bilgi aldı.
 

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol