28 KENTTE DHKP-C OPERASYONU

Terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyon kapsamında, aralarında KESK Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek'in de bulunduğu 96 kişi gözaltına alındı.

19 Şubat 2013 Salı 11:09
28 KENTTE DHKP-C OPERASYONU

 Terör örgütü DHKP/C'ye yönelik operasyon kapsamında, aralarında Ankara'nın da bulunduğu 28 ilde 167 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Antalya, Alanya, Kaş, Kemer'deki adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.
Operasyonda KESK Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek ile kamuda görevli öğretmen ve hemşirenin de aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.
Akman Şimşek'in Antalya'daki evinde gözaltına alındığı ve konuyla ilgili olarak saat 11.30'da KESK Genel Merkezi'nde basın açıklaması yapılacağı bildirildi.
KESK Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek'in Ankara'da konfederasyondaki odasında ve KESK Antalya Şubesi'nde aramalar yapıldığı kaydedildi.
Operasyonlar kapsamında, Antalya'da 7, İstanbul'da 50, Hatay'da 10, Mersin'de 8, Bursa'da 6, Konya'da 4, Balıkesir ve Çanakkale'de 3, Kütahya'da 2, Kocaeli, Gümüşhane ve Eskişehir'de 1 kişi gözaltına alındı.
Ankara'da ise 33 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi. Hakkında gözaltı kararı bulunanlardan birinin ODTÜ'de akademisyen olduğu kaydedildi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol