24 OCAĞA ATEŞİ 'O' DÜŞÜRDÜ...

Çukurca'da 24 askeri şehit eden kanlı saldırının emrini veren teröristin ismi belli oldu

20 Ekim 2011 Perşembe 11:13
24 OCAĞA ATEŞİ 'O' DÜŞÜRDÜ...

 Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki hain saldırının arkasındaki ismin Suriyeli terörist 'Bahoz Erdal' kod adlı Fehman Hüseyin olduğu öğrenildi.

Çukurca'ya yönelik hain saldırının ilk işaretlerinin Ekim ortasında ortaya çıktığı bilgisini verilirken, kanlı eylemlerin arkasındaki ismin Suriyeli terörist 'Bahoz Erdal' kod adlı Fehman Hüseyin olduğunu ifade ediliyor. Vatan'ın haberine göre, teröristin militanlara "Çukurca'da uzun zamandır büyük eylem olmadığı, büyük bir eylem yapılması ve ağır silahlar kullanılması"na dair sözleri bölgedeki güvenlik birimleri tarafından tespit edildi. Güvenlik birimleri Eylül ayı içerisinde hazırladıkları raporlarda; terör örgütü mensuplarının Çukurça ilçesi Yapraklı Köyünden, Cevizli ve Çeltik köyleri istikametine 6 adet katırla bir adet doçka ve mühimmat dolu çuvallar götürdükleri bilgisini de iletti. Eylül sonu istihbarat raporunda ise ; "Hakkari-Çukurca ilçe merkezinin karşısındaki bölgeye Kuzey Irak Zap kampından 200 adet havan sevk edildiği" bilgisi yeraldı.

İSTİHBARATA ULAŞILDI İSE NEDEN?

Saldırıda havan toplarının etkin bir biçimde kullanıldığı öğrenilirken ve ulaşan istihbarata rağmen saldırının gerçekleşmesi; alınan istihbaratların yeterli değerlendirmeye tabi tutulmadığı iddialarını da gündeme getirdi. 

KEKLİKKAYA HEDEF SEÇİLDİ

Saldırıda en çok kayıp Keklikkaya Üs Bölgesinde verildi. Dağ Komando Tugayı'na bağlı Keklikkaya Üs Bölgesinin 46 personelinden 21'i şehit oldu, 2'si ağır olmak üzere 14'ü yaralandı. Asıl hedefin Kekliktepe olduğu ancak sabah saatlerinde anlaşılabildi. Örgüt militanları gelecek olası bir yardımı engellemek için 6 farklı yere daha saldırı düzenledi. Kalkan helikopterlerin dikkatini dağıtmak için planlanan eylem maalesef önemli ölçüde başarıya ulaştı
.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol