200 TERÖRİSTLE SALDIRDILAR...

Terör örgütü PKK'nın Yüksekova ve Çukurca'daki eş zamanlı saldırılarından çok sayıda askerimiz şehit oldu.

19 Ekim 2011 Çarşamba 17:02
200 TERÖRİSTLE SALDIRDILAR...

 Terör örgütü PKK’nın, Türkiye-Irak sınırındaki Hakkâri’nin Çukurca ilçesine düzenlediği saldırılarda 24 asker şehit oldu, 18 asker de yaralandı. 

BURALARA SALDIRDILAR

Çukurca İlçe Jandarma Komutanlığı , Çukurca Asayiş Bölge Komutanlığı, Gazitepe Jandarma Komutanlığı, Barkandi ve Keklikkaya sınır tepeleri, 2. Motorize Bölük Komutanlığı, Çukurca Emniyet birimleri...

200 TERÖRİSTLE GELDİLER


Çukurca Kekliktepe başta olmak üzere 7 ayrı noktaya eş zamanlı baskın yapan yaklaşık 200 teröristin Kuzey Irak’tan geldiği belirlendi.

ÇATIŞMA SABAHA KADAR SÜRDÜ

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde bir grup PKK'lı terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. PKK'lı terörist grubu saat 01.00 sıralarında Çukurca'da güvenlik güçlerinin bulunduğu binaları uzun namlulu silahlarla yoğun ateş altına tuttu. Teröristlere polis ve askerler de anında karşılık verdi. 

Ağır silahların kullanıldığı ilçe merkezindeki çatışma sabaha kadar sürdü. Ölü ve yaralı konusunda henüz bilgi alınamazken, çok sayıda şehit olduğu belirtiliyor. İlçenin her kesiminden duyulan yoğun silah sesleri halk arasında büyük endişeye neden oldu.

Bu arada, Hakkari'deki polis telsizlerinden tüm polislerin çelik yelek giymeleri ve tam tecizatlı olmaları talimatı verilirken, Çukurca'daki çatışmaya destek için de hazır durumda beklenmeleri istendi.

Hakkari Valisi Muammer Türker, saldırının eş zamanlı gerçekleştiğini söyledi. Saldırının polis ve askeri noktalara aynı anda yapıldığını belirten Vali Türker, güvenlik güçlerinin de anda karşılık verdiğini bildirdi.

VALİ TÜRKER "EŞ ZAMANLI SALDIRI DÜZENLENDİ"

 


IRAK’A KAÇTILAR


Sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmadan sonra Irak’a kaçtıkları belirlenen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için geniş çaplı operasyon başlatıldı. PKK’lıların Kuzey Irak’a kaçtıkları yönündeki istihbarat üzerine askeri birlikler sınırı geçti. Sıcak takip yapan jandarma komando birliklerinin ilerlemesi sürüyor.

F-16’LAR KAMPLARI VURUYOR

Diyarbakır’dan kalkan savaş uçakları da Kuzey Irak’taki PKK kamplarını bombalamaya başladı. Türkiye’ye en yakın kamp olan Zap başta olmak üzere Kandil, Hakurk ve Hinere F-16’lar tarafından ateş altına alındı. Diyarbakır 2. Taktik 8. Jet Ana Üs Komutanlığı'ndan havalanan F-16’lar, istihbarat bilgilerin alındığı bölgeleri tek tek imha ediyor.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol