14 YAŞINDAKİ ECEM'İ KİM ÖLDÜRDÜ?

İstanbul Başakşehir'de oturan ilköğretim 8. sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Ecem Çokluk'un cesedi bir uçurumun altında bulundu.

17 Nisan 2011 Pazar 20:19
14 YAŞINDAKİ ECEM'İ KİM ÖLDÜRDÜ?

Ecem, önceki akşam okuldan evine geldikten sonra 23 Nisan hazırlıkları için keman kurusuna gitti ama eve dönmedi. Bunun üzerine telaşlanan baba Sadık ile anne Hatice Çokluk polise başvurdu. Evlerine dönerek kızlarından haber bekleyen Çokluk çiftine acılı haber Ecem'in arkadaşlarından geldi.

Kızlarının arkadaşlarından biri Ecem'in kemanının Şahintepe'deki kayalık alanda bulunduğunu bildirmesi üzerine üzerine kayalık alana giden aile kızlarının cesedi ile karşılaştı.Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk incelemelerinin ardından Ecem'in cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Sağlık ekipleri yaptığı ilk incelemede genç kızın baş ve vücudunda şişlik ve yaralanmalar gözlemledi.

"BİR ORTAOKUL KIZINI KAYADAN ATMIŞLAR"

DHA'nın haberine göre; acılı baba Sadık Çokluk, kızı Ecem ile aralarının çok iyi olduğunu belirterek, olayı şöyle anlattı:

"Normal okuluna gitti. Cuma günü saat 14.00'da aradım ama ulaşamadım. Daha sonra annesi beni aradı, gelmediğini söyledi. Tekrar aradım. Telefonunu açtı ve kapattı. Daha sonra bir daha ulaşamadım. Okuluna gittim, Bilgi Evi'ne gittim, yok. Daha sonra mahalledeki çocuklara sordum. Mahallede de bulamadım. Kayıp ilanı vermek için karakola gittim. Daha sonra komşunun otomobilini aldım, aramaya gittik. Okula kadar yine gittik. Okuldan ayrıldık, telefon geldi. Komşu, 'Ecem'in kemanı bulunmuş' dedi. Kemanı eve getirmişler. Kemanı bulan çocuğu bulduk. Onu da aldık, kemanı bulduğu yere kadar gittik. Kemanı bulunduğu yerle, kayalık arasında 300 metre var. Komşuyla, çocuğu aşağıda aramaya gittik. Biz aşağı giderken, aşağıdan yukarı doğru iki çocuk geldi, 'Bir ortaokul kızını kayadan atmışlar. Onu ararsan kayada, polisler de gelmiş başına' dedi. Çocuğumun olduğunu anladım. Koştuk, gittik. Elleri otla dolu, polisler de başında. Olay bittikten sonra telefonu çocuğun baş kısmına koymuşlar. Telefon normal, hiç kırık mırık yok. Ondan sonra polisler, adli tıp ve ilçe emniyet geldi. Sonra çocuğu götürdüler."

4 AY ÖNCE DE OKULUNDAN BİR ÖĞRENCİ KAÇIRILMIŞ

Çokluk, kızının okulunda 4 ay önce de bir erkek öğrencinin kaçırıldığını ve boğularak öldürüldüğünü anlatarak, "Okulda çocukların can güvenliği yok. Geçmişte de benzer olaylar oldu. Gölde cesetler bulundu. Yetkililerden kızımın katil yada katillerinin bulunmasını istiyorum" dedi.

"ÇOCUKLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ YOK"

Anne Hatice Çokluk ise, kızının 23 Nisan etkinlikleri kapsamındaki törenlerde keman çalacağı için kursuna gittiğini anlatarak, "Kızımın kimseye bir zararı yoktu. Gül gibi kızıma kıydılar. Kızım 23 Nisan'ı görmedi, o günü sabırsızlıkla bekliyordu. Çocuklarımızın can güvenliği yok. Bu olaydan sonra ben diğer kızımı da artık okula göndermeyeceğim. Üniversiteyi bile kazansa, artık okula yollamak yok. Kızımın katilleri bulunsun, cesedi faili meçhul olarak kalmasın. Suçluları tespit edilsin ve cezalandırılsınlar" dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

TELEFONUNDAN "İNTİHAR EDİYORUM" MESAJI ATILMIŞ

Ecem'in telefonundan bir arkadaşına gönderilen mesajda "İntihar ediyorum" diye yazdığı iddia ediliyor.

Ecem'in okuldan arkadaşı olan Emine Gallenkuş gün içerisinde Ecem'i ağlarken gördüğünü belirterek "Ağladığını görünce yanına gittim. Bana okulda tuttuğumuz nöbet için kendisine verilen yeri beğenmediğini söyledi. Bunun için ağlamasının yersiz olduğunu söyledim. Keman kursuna gittiğimizde Ecem'in gelmediğini gördük. Daha sonra ise hayatını kaybettiğini öğrendik. Okuldan erkek arkadaşı ile buluşmak için çıktığını duydum" dedi.

Aynı okulda öğrenim gören Mehmet Çekim ise "Ecem'in kendisini aşağıya atacağına inanmıyoruz. Bunu biri ya da birileri yaptı. Birol arkadaşlarının evine gitmiş ve Ecem öldü demiş. Daha sonra ise şoka girmiş. Ecem'in yaklaşık 10 arkadaşı ifade vermek için polis merkezine götürüldü serbest bırakıldı. Bir kız arkadaşına 'Ben intihar ediyorum' şeklinde mesaj atmış" diye konuştu.
 

Son Güncelleme: 06.10.2021 14:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol