banner1668

'VALİ BEY SEN ADAM MISIN?'

CHP'li Özcan'dan İstanbul Valisi Mutlu'ya tepki: Vali bey sen adam mısın?

'VALİ BEY SEN ADAM MISIN?'

CHP'li Özcan'dan İstanbul Valisi Mutlu'ya tepki: Vali bey sen adam mısın?

03 Ağustos 2013 Cumartesi 20:30
'VALİ BEY SEN ADAM MISIN?'

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun, Ergenekon davasına sanık yakınları ve izleyicilerin alınmayacağını açıklaması üzerine sosyal paylaşım sitesi Facebook ve Twitter'dan, 'Vali Bey sen adam mısın? Ya da daha açık soruyorum, kimin adamısın' diye yazarak tepkisini gösterdi. 

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan bugün Twitter ve Facebook'taki kişisel hesabından İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu ima ederek, tepkisini gösterdi. Tanju Özcan paylaştığı mesajında, 'Sen kimsin Vali Bey, CMK diyor ki duruşmalara kimin katılıp, kimin katılmayacağına mahkeme karar verir. Sen kimin valisisin? Vali Bey kusura bakmasın, ama sorulması gereken soruyu soruyorum; Vali Bey sen adam mısın, ya da daha açık soruyorum, kimin adamısın?' yazısını paylaşarak tepkisini gösterdi. 

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Tanju Özcan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun devletin değil, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adamı gibi davrandığını belirterek, "Dünyanın hiçbir ülkesinde böylesi bir davada sanık yakınlarının bile duruşmayı izleme hakkı gasp edilmemiştir. Bu Türkiye'de ilktir. Dünyanın hiçbir yerinde, diktatörlük rejimlerinde bile bir vali böylesine bir açıklama yapmamıştır, bu bir ilktir. Gezi Parkı eylemlerine karşı müdahalesi sayın valinin takdir görmüş. Şimdi de o şımarıklık içerisinde bu şekilde açıklamalar yapmayı kendine görev kabul ediyor. Vali devletin valisidir, ancak ülkemizde özellikle İstanbul'da vali hükümetin valisi gibi daha doğrusu Recep Tayyip Erdoğan'ın adamı gibi davranıyor. Tarihe not düşmek adına şiddet ve nefretle kınıyorum" dedi. 

DHA

Son Güncelleme: 03.08.2013 20:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol