banner1668

TSK: SON DERECE FAYDALI OLDU!

Genelkurmay Başkanlığı, 10-12 Şubat tarihlerinde Genelkurmay Karargahı'nda yapılan ve 260 astsubayın katıldığı 'Astsubay Semineri'nin bitmesinin ardından bir açıklama yaptı.

TSK: SON DERECE FAYDALI OLDU!

Genelkurmay Başkanlığı, 10-12 Şubat tarihlerinde Genelkurmay Karargahı'nda yapılan ve 260 astsubayın katıldığı 'Astsubay Semineri'nin bitmesinin ardından bir açıklama yaptı.

13 Şubat 2014 Perşembe 13:58
TSK: SON DERECE FAYDALI OLDU!

 Yapılan açıklamada, seminerin 'kuvvetler arası iletişimin güçlendirilmesi ve karşılıklı görüş alışverişi açısından son derece faydalı olduğu' vurgulandı.

Yapılan açıklama, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan personelin, gerek Genelkurmay Başkanlığı-Kuvvet Komutanlıkları-Jandarma Genel Komutanlığı-Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargâhlarındaki toplantılara çağrılarak, gerekse kendilerine bilgi notları yayımlanarak hem yürütülmekte olan faaliyetlerle ilgili hem de görevlerini daha iyi yapmalarına yönelik bilgi güncellemesi belirli aralıklarla yapıldığı belirtildi. Açıklamada Astsubaylar Semineri'nin de bu kapsamda planlandığı belirtilerek; 'Astsubaylar Semineri, Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görev yapan Kıdemli Astsubayların katılımı ile 10-12 Şubat 2014 tarihleri arasında Genelkurmay Karargâhında icra edilmiştir. Seminerde, aşağıda sunulan programa göre konularında yetkili personel tarafından bilgilendirme faaliyeti icra edilmiştir. Seminere katılan personele, mensubu oldukları Kuvvet Komutanlıkları tarafından da bir program uygulanmış ve bu program kapsamında Kuvvet Komutanları tarafından kabul edilmişlerdir. Seminerin müştereklik kültürünün yaygınlaştırılması, mesleki gelişimin sağlanması, Kuvvetler arası iletişimin güçlendirilmesi ve karşılıklı görüş alışverişi açısından son derece faydalı olduğu görülmüş ve seminer Genelkurmay 2'nci Başkanı'nın yaptığı kapanış konuşması ile sona ermiştir' denildi. 

TSK'nın internet sitesine konan yazılı metinde 3 günlük programın şöyle olduğu belirtildi; 'Birinci gün; Anıtkabir’e çelenk koyma, Açılış konuşması, Personel konularına ilişkin bilgilendirme yapıldı. İkinci gün; Astsubayların misyonu ve vizyonu, Mesleki gelişim yol haritası, Astsubayların branşlaşması, OYAK hakkında bilgilendirme yapıldı. Üçüncü gün; Vakıflar hakkında bilgilendirme, TSK’da modernizasyon faaliyetleri, Sosyal medyanın kullanımı, Kaza ve olaylarla ilgili bilgilendirme, TSK’nın yeniden yapılandırılması çalışmaları, Kapanış konuşması yapıldı.


ANKARA

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 13.02.2014 13:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol