banner1668

TSK'da Neler Oluyor?

İyi Parti Genel Başkan yardımcısı Prof.Dr. Ümit Özdağ'ın çarpıcı tespitleri...

TSK'da Neler Oluyor?

İyi Parti Genel Başkan yardımcısı Prof.Dr. Ümit Özdağ'ın çarpıcı tespitleri...

07 Ekim 2018 Pazar 22:53

Türkiye bir devlet krizi yaşıyor. Binlerce senelik devlet geleneğimiz terk edilmekte. Türkiye Cumhuriyeti devleti adeta yıkılarak yeniden ve çok kötü bir şekilde sözde inşa ediliyor. Kurumlar tasfiye edilirken, her şey bir kişi üzerine kurulmakta. Bu, devlet kurumunu hiç  olmadığı kadar zayıflatmakta. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri ağır bir kurumsuzlaşma ve partileşme süreci yaşamakta. Cumhuriyet döneminde Türk Ordusu 3 Mart 1924 tarih ve 249 sayılı kanun ile temel düzenlemesine kavuşmuş ve bu düzenleme büyük ölçüde 15 Temmuz 2016 sonrasına kadar sürmüştür. 15 Temmuz sonrasında yapılan akıl dışı ve ordunun emir-komuta zincirini yok eden, kurumlarını tahrip eden düzenlemeler şimdi de 1 No'lu Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile devam etmekte.

1 No'lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 338. maddesi 15 Temmuz sonrasında oluşturulan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Milli Savunma Bakanlığı'na bağlılığı durumu sürdürülmüştür. Cumhurbaşkanına gerekli gördüğü zamanlarda tek tek kuvvet komutanlarından bilgi alma ve emir verme yetkisi verilmiştir. Bu aşamada Genelkurmay Başkanlığı Cumhurbaşkanlığına bağlı bırakılmıştır. Böylece, emir-komuta birliği sağlanmaktan çok uzak olmuştur. Birkaç  gün sonra çıkarılan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 338. madde değiştirilmiştir. 338. maddenin yeni düzenlemesinde Genelkurmay Başkanlığı da Milli Savunma Bakanlığına bağlanmıştır. Ancak, bu düzenlemede de emir-komuta birliği sağlanmamış, Genelkurmay Başkanlığı da Milli Savunma Bakanlığı'na kuvvet komutanlıkları gibi ayrı  ayrı bağlanmıştır.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mehmet 2018-11-05 03:38:18

Resmen bop kapsamında halk aldatılarak devlet yıkılıyor.. Halk uyuyor...sanki gidecek bir yeri varmış gibi...

Avatar
Cezmi Bolayır 2018-12-19 19:06:00

Millî Savunma Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan ve tamamı AKP referanslı Millî Savunma Uzmanları, hükûmetin ve Menzil tarikatının Bakanlıktaki sivil kadrolaşma hareketinin yeni aparatlarıdır. Bakanlığa ve TSKya personel alımlarındaki skandalları üzerine görevden alınan Nizamettin EKİNCİ tarafından Personel Genel Müdürlüğü başta olmak üzere, Bakanlığın tüm birimlerine yerleştirilen Millî Savunma Uzmanları, etkinliklerini gün geçtikçe arttırmaktadırlar. Özellikle Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmakta olan Menzil tarikatı irtibatlıları; AKPli Mehmet Emin SANVER, Fatih Celil SUBAŞI, Emine Eylem YILMAZ, İsmail IŞIK gibi memurların işbirliği ve Memur-İşçi Daire Başkanı Mehmet Muhterem ŞAHİNin öncülüğünde örgütlü hale gelmişlerdir. Kendi çizgileri haricindeki sivil personele adeta blokaj uygulamaktadırlar.

Avatar
hasan ersoy 2018-10-08 10:18:43

ne oldu zoruna mı gitti olması gereken bu anayasaya göre cumhurbaşkanı başkomutandır.Genelkurmay başkanı başkana bağlı olmayacak da sana mı bağlı olacak eyy ümitt itibarsızlaşan Tsk değil aksine itibarı arttıkça kuduran sizler itibarsızlaşıyorsunuz

Avatar
Vada 2018-10-09 19:25:12

Lan hasan ersoy, senin başkomutan dediğin ikiyüzlü cahil ebleh gürcü tohumunun ta amına koyayım. Muhtemel arap dölü olan Türk düşmanı hasan ersoy piçi. Senin gibi ümetçi arapçı piçlerin alayının anasını sikeceğiz. Sen böyle süslü yorumlarla anca tayyip peygamberini kandırırsın domuz

Avatar
Savaş 2019-08-28 10:27:07

Ordu tadfiye ediliyor.millet uyuyor.