banner1668

'Tayyip Erdoğan Hem Kendini Hem Ülkeyi Tüketti'

AKP'nin milletvekili adaylarından Tuna Bekleviç de kazan kaldıranlardan oldu. Eski milletvekili Mehmet Metiner'in ardından Bekleviç de, "Recep Tayyip Erdoğan tükendi. Artık aklı başında kimse ciddiye almıyor onu" dedi.

'Tayyip Erdoğan Hem Kendini Hem Ülkeyi Tüketti'

AKP'nin milletvekili adaylarından Tuna Bekleviç de kazan kaldıranlardan oldu. Eski milletvekili Mehmet Metiner'in ardından Bekleviç de, "Recep Tayyip Erdoğan tükendi. Artık aklı başında kimse ciddiye almıyor onu" dedi.

15 Ağustos 2019 Perşembe 22:59

Bir dönem AKP'de milletvekilliği adayı da olan Tuna Beklevic, 2008'de kapatma davası sırasında Recep Tayyip Erdoğan ile yeni parti kurmak için hazırlık yaptıklarını belirtirken, "Erdoğan önce partisini sonra da kendisini tamamıyla tüketti." dedi.

AKP eski milletvekili ve iktidara yakınlığı ile bilinen Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, AKP’nin ömrünü tamamladığını belirterek "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yeni bir partinin kurulması gerekiyor. Yenilenmiş bir AK Parti’ye değil yeni bir AK Parti’ye acilen ihtiyaç var" demesinin ardından, AKP'li bir isimden daha dikkat çeken bir çıkış geldi.

Tuna Beklevic, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 2008 yılında Erdoğan ile defalarca yeni parti kurma konusunu konuştuklarını, hatta hazırlıklar da yaptıklarını belirterek, ancak kapatma davası sonrası Erdoğan'ın bu fikirden vazgeçtiğini ifade etti.  

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN TÜKENDİ"

AKP'ye açılan kapatma davasının bir kırılma olduğunu ifade eden Beklevic, "Erdoğan önce partisini sonra da kendisini tamamıyla tüketti." dedi.

Beklevic'in açıklamalarının tamamı şöyle:

“2008 yılında Tayyip Erdoğan ile defalarca kez bu konuyu konuştuk; Nisan ayında Edirne’de yaz aylarında ise İstanbul’da birkaç kez buluştuk. Hatta o yaz yeni parti konusunda hazırlıklarımızı da yaptık. Lakin kapatma davası sonrasında bu fikirden vazgeçti! O dönem ben yeni parti ile ilgilenirken arka planda Anayasa Mahkemesi’nde yaşananları bilmiyordum. Fakat o karanlık süreçlerin de zaman içerisinde aydınlanacağını düşünüyorum. Kapatma davası bir kırılmaydı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önce partisini sonra da kendisini tamamıyla tüketti. Erdoğan kendisini o kadar tüketti ki; yeni Dünya ile ilgili söyleyecek tek bir sözü yok. Aklı başında kimse de zaten kendisini ciddiye almıyor. Türkiye’nin tarihsel birikimine dayalı bir kapasiteyi tüketmekle meşgul zalim bir pozisyon taşıyor. Daha önce de ifade ettiğim gibi rejimin bu dramatik ‘tükenişini’ Türkiye için olumlu olarak değerlendiriyorum. Rejimin çaresizliği mazlumların zaferi olacaktır. Bunu sevinmeliyiz. Çünkü her bitiş başka bir başlangıçtır. Tazeliktir. Berekettir.”

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 16.08.2019 01:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol