banner1668

TAYYAR, ÖNÜNE GELENE ÇATIYOR!

AK Partide Gül’e tepki var. Önceki gün partidaşı Türkeş ile tuvalette kavga eden AKP'li Şamil Tayyar'ın hedefinde bu kez de Cumhurbaşkanı Gül vardı: " Selden kütük mü kapmak istiyor?’’

TAYYAR, ÖNÜNE GELENE ÇATIYOR!

AK Partide Gül’e tepki var. Önceki gün partidaşı Türkeş ile tuvalette kavga eden AKP'li Şamil Tayyar'ın hedefinde bu kez de Cumhurbaşkanı Gül vardı: " Selden kütük mü kapmak istiyor?’’

20 Haziran 2013 Perşembe 10:36
TAYYAR, ÖNÜNE GELENE ÇATIYOR!

 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Gezi Parkı olayları nedeniyle yaptığı açıklamalar, AKP’de sıkıntı yarattı.  Gül’ün bu çıkışları ile, Cumhurbaşkanlığına yeniden adaylığa hazırlandığı görüşü seslendirilmeye başlandı. 

AK Parti Siyasi İşler Başkan yardımcısı ve Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, ‘’ Sayın Cumhurbaşkanının Gezi parkı olaylarıyla ilgili bazı açıklamaları, bizi rencide etmiştir.  Sayın Gül, selden kütük mü kapmak istiyor ? ’’ diyerek, bu görüşü açıkça dile getirdi.

AK Parti tabanı ile milletvekillerinde, Cumhurbaşkanı Gül’e yönelik tepki, özellikle ‘Mesaj alınmıştır’’ ve ‘’Demokrasi sadece sandık demek değildir’’ demeçleri nedeniyle su yüzüne çıktı. Gül’ün, Gezi Parkı eylemlerine yaklaşımındaki tavrın, hükümet ile ters düştüğü yorumları da yapılıyor.

‘’SELDEN KÜTÜK KAPMAK’’
 AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, Gazeteport’a yaptığı açıklamada, bu durumu açıkça dile getirdi ve ‘’Parti tabanı ve milletvekillerimiz rahatsız’’ diyerek şunları söyledi:

‘’Sayın Cumhurbaşkanının, Gezi eylemleri sırasında, ‘Mesaj alınmıştır’ ve ‘ Demokrası sadece sandık demek değildir’  çıkışları, partimiz tabanını ve milletvekillerini rahatsız etmiştir. İktidar ve Sayın Başbakana karşı uluslararası güçlerin de devreye girdiği bir oyun sergilenirken, Sayın Gül’ün bu açıklamaları, selden kütük mü kapmaya çalıştığı düşüncesini akla getiriyor. Bu tavrı bizi rencide etmiştir. ‘’

‘’KANADOĞLU’NUN TEZİ’’
Tayyar ‘’Demokrasi sadece sandık demek değildir’’ sözünü 2007’de Yargıtay eski Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun söylediğini ve 367 tezinin ortaya atarak, Cumhurbaşkanlığı seçiminin sekteye uğratıldığını da belirtti ve şöyle dedi::

‘’Niyeti farklı olsa da, 2007’de Sabih Kanadoğlu’nun söylediğini, 2013’de Sayın Cumhurbaşkanının da, dile getirdiğini görüyoruz. Kandoğlu da 2007’de ‘Demokrasi sadece sandık değildir’ dedi ve bu tez üzerinden Cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 tartışmaları başlatıldı. Vesayet bu tez üzerinden yürütüldü. Bugün de Sayın Gül’ün, Gezi parkı olayları için buradan hareket etmesi şık olmadı.  Ben Sayın Gül’ün yeniden partimizin başına geçeceğine ihtimal vermiyorum. Konjonktür uygunsa, 2104’de yeniden Çankaya’ya aday olabilir. Ama Sayın Başbakan Cumhurbaşkanı adayı olacak ise, Sayın Gül’ün de aday olması beklenemez. Kimim aday olacağına aralarında oturup karar vereceklerdir. Bu konuda şimdiden bir şey söylenemez ama, bugüne bakarsak Sayın Gül’ün Gezi parkı eylemlerine yaklaşımının, partimizde ciddi bir rahatsızlık yarattığı gerçektir’’ EMİN ÖZGÖNÜL (G.PORT)

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 20.06.2013 10:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol