banner1668

'Seçim Çoktan Bitti, Kaybettiğini Biliyor'

Washington merkezli Al Monitor, Türk araştırma şirketi yöneticilerine dayandırarak, yerel seçimlere yönelik yaptığı haberde, “Mansur Yavaş seçimi çoktan kazandı” ifadesini kullandı.

'Seçim Çoktan Bitti, Kaybettiğini Biliyor'

Washington merkezli Al Monitor, Türk araştırma şirketi yöneticilerine dayandırarak, yerel seçimlere yönelik yaptığı haberde, “Mansur Yavaş seçimi çoktan kazandı” ifadesini kullandı.

19 Mart 2019 Salı 21:59

31 Mart’a sayılı günler kala dış basının Türkiye’deki yerel seçimlere olan ilgisi de artıyor. Washington merkezli Al Monitor, konu ile ilgili olarak derlediği haberinde CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın seçimleri şimdiden kazandığına yönelik ifadeler kullandı.Haber’de görüşüne başvurulan Metropoll Araştırma Şirketi CEO’su Özer Sencar’ın yerel seçimlerle ilgili şu tespitlerine dikkat çekildi:

“ERDOĞAN VE ÖZHASEKİ KAYBETTİĞİNİ BİLİYOR”
“Ankara’da Mansur Yavaş seçimi çoktan kazandı. Yavaş, Mehmet Özhaseki’nin fazla bir oranla önünde. Ozhaseki, Yavaş’ı bir türlü yakalayamıyor. Eminim ki Tayyip Erdoğan ve Mehmet Özhaseki de bunu biliyor. Durumun bu noktaya gelmesinde, Mansur Yavaş’ın milliyetçi kişiliği büyük rol oynadı. MHP seçmenlerinin yarısı Yavaş'a oy verecek.”

“ANKARA SEÇMENİ MEHMET ÖZHASEKİ’Yİ TANIMIYOR”
“Ekonomik veriler, AKP’nin Türkiye genelindeki oy oranında önemli bir düşüşe neden olacak. Erdoğan, Ankara’da aday olarak Mehmet Özhaseki’yi göstererek büyük bir hata yaptı. Özhaseki Kayserili ve Ankara seçmeni kendisini tanımıyor. Ayrıca Erdoğan, ülke genelinde düzenlediği mitinglerde Mansur Yavaş ve diğer muhalefet adaylarının rakibiymiş gibi davranıyor.” 

KORKU SORUŞTURMA AÇTIRDI!

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı bir televizyon programında, 'Mansur Yavaş, seçimlere girebilse dahi, seçimden sonra bunun bedelini kendisi ödeyeceği gibi bedelini Ankaralılara da ödetme durumuna düşürür' sözleri üzerine jet hızıyla 'Suçu yetkili makamlara bildirmemek' suçlamasıyla TCK 278. madde gereğinde soruşturma açılmıştı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 20.03.2019 17:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol