banner1668

'SARIGÜL PARTİYİ ELE GEÇİRDİ'

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi "Mustafa Sarıgül, Kılıçdaroğlu'nun koltuğunu dinamitliyor hatta CHP'yi teslim almış gibi davranıyor." dedi.

'SARIGÜL PARTİYİ ELE GEÇİRDİ'

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi "Mustafa Sarıgül, Kılıçdaroğlu'nun koltuğunu dinamitliyor hatta CHP'yi teslim almış gibi davranıyor." dedi.

12 Şubat 2014 Çarşamba 10:33
'SARIGÜL PARTİYİ ELE GEÇİRDİ'

 Aday gösterilmediği için partisinden istifa eden Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi istifasının gerekçesini "Sarıgül partiyi teslim aldı." diyerek açıkladı. Sedefçi, "Mustafa Sarıgül, Kurultay yapılmadan partinin genel başkanı gibi hareket ediyor. Kılıçdaroğlu'nun koltuğunu dinamitliyor hatta CHP'yi teslim almış gibi davranıyor." dedi.

"KILIÇDAROĞLU BANA SÖZ VERDİ"

Star gazetesinin haberine göre, adaylığı konusunda 10 gün önce Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü söyleyen Sedefçi istifa sürecini şöyle anlattı: "MYK'dan, benimle ilgili Edirne adayı kararı çıkmıştı. İş uzayınca Kılıçdaroğlu ile görüştüm, 'Benimle ilgili sıkıntı var mı?' dedim. 'Sıkıntı yok, sorun yok. Bir pürüz var onu halledeceğim.' diye söz verdi.

SARIGÜL VE KESKİN NEDENİYLE GİTTİ

Bu, 'seni aday yapıyorum' demektir. Açık konuşuyorum. Mustafa Sarıgül ve Adnan Keskin nedeniyle gittim. Tüm parti yönetimi bana 'Sen işine bak abi bir sıkıntı yok.' demişlerdi. Sarıgül ile ilişkim iyi değildi. Sarıgül ile yıllar önce genel başkan adayı iken sorun olmuştu aramızda. Ondan sonra da aramızda iyi ilişki olmadı, kurmadık, ben kurmak istemedim."

ADAY BELİRLEME SÜRECİNİN İÇ YÜZÜ: KILIÇDAROĞLU PARTİYİ ELİYLE SARIGÜL'E VERDİ

Sedefçi, CHP'deki aday belirleme sürecinin iç yüzü hakkında şunları söyledi: "Kılıçdaroğlu, kendi eliyle Sarıgül'e partiyi verdi. CHP'nin belediye başkan adayları Sarıgül'ün istediği isimlerden oluşuyor. Aslında Kılıçdaroğlu kendi altına dinamit yerleştiriyor. Kılıçdaroğlu aşırı iyi niyetiyle, Adnan Keskin'in tesiriyle, Mustafa Sarıgül bulunmaz Hint kumaşıymış gibi Kılıçdaroğlu'na yanlış yaptırıyorlar.

SARIGÜL, CHP GENEL BAŞKANI GİBİ

CHP'ye çok yazık oluyor. Sarıgül, CHP Genel Başkanı gibi hareket ediyor. Aday olmadan, seçilmeden başkan şeklinde hareket ediyor hatta CHP'yi teslim almış gibi davranıyor Sarıgül. Genel Başkan'ın masaya vurup, işi bitirmesini bekliyordum. Kılıçdaroğlu'nun çok iddialı bir tavrı yok. Siyasette tavırsız kalamazsın. Kılıçdaroğlu, şu anda Sarıgül'ün altında kalmış gibi görünüyor. Bu da sıkıntı yaratıyor. Neden CHP'nin oyu artmıyor, neden halk bize rey vermiyor? Bir eksiğimiz var ki, halk CHP'ye gelmiyor."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 13.02.2014 12:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol