banner1668

SAİD NURSİ'NİN ÖĞRENCİSİ SAF DEĞİŞTİRDİ

Bediüzzaman'ın talebesi Mehmet Fırıncı dershanelerin dönüşümü konusunda saf değiştirdi.

SAİD NURSİ'NİN ÖĞRENCİSİ SAF DEĞİŞTİRDİ

Bediüzzaman'ın talebesi Mehmet Fırıncı dershanelerin dönüşümü konusunda saf değiştirdi.

28 Kasım 2013 Perşembe 11:01
SAİD NURSİ'NİN ÖĞRENCİSİ SAF DEĞİŞTİRDİ

 Bediüzzaman'ın talebesi Mehmet Fırıncı, iktidarın dershaneleri dönüştürme projesine destek verdi. Fırıncı'ya göre, 80-90 senedir yapılamayanları bu hükümet yaptı.

 
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı Hoca 24 TV'de Elif Çakır'ın Söz Bitmeden programına konuk oldu.
 
Bediüzzaman'ı, onun hayatından bazı kesitleri ve dershanelerini anlatan Fırıncı Hoca, gündemin en hararetli konularından olan dershaneler konusunu da yorumladı.
 
Kültür Dershaneleri'ni kendisinin açtığını, FEM Dershaneleri'nin Kültür'den iki yıl sonra açıldığının altını çizen Fırıncı Hoca, Milli Eğitim'in dershaneleri dönüştürme projesini desteklediğini söyledi.
 
KÜLLİ BİR ÇÖZÜM LAZIM
 
İşte Mehmet Fırıncı Hoca'nın o sözleri:
 
"İki taraf da mütedeyyin. Bir taraf devletin her türlü şeyini düşünen, ıslahatçı. Burada da bir hayır var. Külli bir çözüm lazım. Bu şekilde devam etmemesi, eğitimin gayesine uygun olması lazım. Mesela Almanya'da böyle birşey yok. Dünyada bu yapılıp dururken Milli Eğitim bunu yapmazsa mesuldür zaten. Yapacağım diye gelmiş, elinde imkan var, yapmıyor. Olur mu?
 
"KÜLTÜR DERSHANELERİNİ BEN AÇTIM AMA..."
 
Kusura bakmasınlar, dershaneci kardeşler hakkını helal etsinler ama millete lazım olan birşeyin yapılması, hakikaten eğitimin ıslah edilmesi bakımından ben de konuya girmiş oldum.
 
İşin garibi Kültür Dershanelerini ben açtım. FEM Dershaneleri bizden iki yıl sonra açıldı."
 
"80-90 SENEDİR YAPILAMAYANLARI BU HÜKÜMET YAPIYOR"
 
Elif Çakır'ın, "4+4+4 sisteminin nasıl yorumluyorsunuz?" sorusuna da Fırıncı hoca şu cevabı verdi:
 
"Güzel oldu tabi ki. 80-90 senedir yapılamayan bir kısım şeylerin yapıldığını görüyoruz. Sadece Milli Eğitim'de değil, hayatın çeşitli alanlarıyla ilgili şeylerde de yapılıyor.

10 yaşımdan beri aklım eriyor. Hayatın içindeyiz. Neler noksandı, nelerle karşı karşıyaydık. Ve şimdi neler oluyor? Bunları görüyoruz yani."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 28.11.2013 11:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol