Perinçek'in Adayı: İmamoğlu Koalisyonun Adamı...

Vatan Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa İlker Yücel, Habertürk'te Kübra Par'ın sorularını yanıtladı.

Perinçek'in Adayı: İmamoğlu Koalisyonun Adamı...

Vatan Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa İlker Yücel, Habertürk'te Kübra Par'ın sorularını yanıtladı.

12 Haziran 2019 Çarşamba 00:25

Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan Vatan Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa İlker Yücel, "23 Haziran'da İstanbul'daki oylarımız artacak. Biz Vatan Partisi olarak ayaklarınızın ucuna bakmayın, ufka bakın diyoruz. Seçmenlerden dileğimiz bu direnci kuvvetlendirelim..." dedi.

İstanbul'un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu ile koalisyon kurmakla suçlayan Yücel, buna gerekçe olarak da "İmamoğlu'nun Washington Post ve Alman gazetesinde bir yazı yazmasını" gösterdi.

Yücel'in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

23 Haziran'da oylarımız artacak. Her iki adayın da ortaklaştığı noktalar gözönüne gelmeye başladı. Sayın Ekrem İmamoğlu Washington Post ve Alman gazetesinde bir yazı yazdı. Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ekrem İmamoğlu aslında bir koalisyon. Diğer tarafta AK Parti'nin büyük hataları var. O yüzden Vatan Partisi'nin son 1-1,5 ayda işaret ettiği konular gözönüne gelmeye başladı. Belediyecilik anlayışında Vatan Partisi iki partiden tamamen farklılaşıyor. Bir vaat enflasyonu yaşanıyor. Ciddi kesimin ilgisi Vatan Partisi'nde. Türkiye'nin direncini arttırabilecek kadar oy alabilmek hedefimiz. 2014'ten sonra girilen süreçte Türkiye hükümetini arıyor. AK Parti yönetemediği için MHP'ye sarıldı. Türkiye'nin ekonomik ve güvenlik sorunları o kadar ağır ki. Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız tarihinin en önemli tatbikatını yaptı. İçişleri Bakanı çok açıklıkla 'ABD'yle savaş halindeyiz' dedi. Biz milli hükümet tabirini kullanıyoruz. Türkiye eğer tarihinin en büyük sorunlarıyla karşı karşıyaysa, o zaman milletin bütün gücünü seferber edebilecek bu tehditlere cevap verebiliriz. Bu seçimlerde Vatan Partisi'nin seçimlere girme sebebi arkada bıraktığımız 35 yıllık öngörülerimizdir.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol