banner1668

'MEHMET METİNER GÖZ ÇIKARDI'

AKP'li Mehmet Metiner'den haddini aşan sözler: Cemevleri Dev-Sol’un merkezi olmamalı. Dev-Sol’un terör örgütlerinin de merkezi olmamalı.

'MEHMET METİNER GÖZ ÇIKARDI'

AKP'li Mehmet Metiner'den haddini aşan sözler: Cemevleri Dev-Sol’un merkezi olmamalı. Dev-Sol’un terör örgütlerinin de merkezi olmamalı.

08 Ekim 2013 Salı 11:36
'MEHMET METİNER GÖZ ÇIKARDI'

 AKP Adıyaman Milletvkili Mehmet Metiner, CNNTürk'te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katıldı. Ahmet Hakan’ın "cemevlerine ibadethane demiyorsunuz" sözlerine tepki gösteren Metiner "Bütün Aleviler dillendi bu süreçte, bu konuda bir fikir birliği yok. Cemevlerinin açılması yönünde engeller varsa kaldırırız" dedi.

 
Ahmet Hakan ibadethane denilmesinin gerektiğini söyleyerek belediyelerin yetkilerinden bahsetti. Alevilerle ilgili sorunları olmadığını söyleyen Metiner "bu meseleyi Ak Parti oluşturmadı. Aleviler bu sorunun yaratıcısına söz etmezken, Yavuz Sultan Selim’in hesabını sordu." dedi.
 
'DEV-SOL'UN MERKEZİ OLDU'
Eski Marksist gelenekten gelen, Marksizm’in toplumda karşılığı olmadığını gören ve daha sonra Alevicilik yapan kişilerin bugün başlattıkları tartışmaların pek çok Alevi vatandaşı da rahatsız ettiğini söyleyen Metiner, “Biz bu iç tartışmalarla ilgili değiliz, herkes cemevlerini açsın. Ama bunu dayatma biçiminde sunuyor. Biz belediye ve hükümet olarak elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
 
Metiner, Ahmet Hakan’ın “adam, ‘ben buraya cemevi yaptım, devlet de bunun ibadethane olduğunu söylesin’ şeklindeki sözlerine ise geceye damgasını vuran ilginç bir itirazda bulundu. Metiner “Ama Dev-Sol’un merkezi de olmamalı cemevleri. Dev-Sol’un terör örgütlerinin de merkezi olmamalı” dedi. Ahmet Hakan’ın “varsa eğer sizin de polisiniz var, savcınız var” sözlerine ise Metiner “o zaman da ibadethanemize girdiler diyorlar. Gülsuyu'nda olanları gördük. Elinde kalaşnikoflarla geldiler.” dedi. Ahmet Hakan'ın "Silahla cemevine gelmediler. O sokakta oldu' sözleri üzerine kırdığı potu anlayan Metiner söylediği sözü çevirmeye çalıştı. Ben yasadışı örgütlerin merkezi olmasın diyorum şeklinde kırdığı potu düzeltmeye kalktı. Ancak söylediği her söz bir öncekinden daha ileri oldu.
 
SOSYAL MEDYA AYAĞA KALKTI
Mehmet Metiner’in sözleri sosyal medyada da büyük tepki topladı. Özellikle Twitter kullanıcıları büyük tepki göstererek Mehmet Metiner’e suç duyurusu yapacaklarını söyledi.
 
İşte atılan tweetlerden bazıları:
 
Seda Karakoyun ‏@KucukNine
 
Mehmet Metiner bilmiyor herhalde cem evlerimizin bir türlü inşaatı bitmiyor. Hele bitsin bakın siz daha neler yetiştireceğiz oralarda(!)
 
Alev Tezcan ‏@tezcanalev
 
Cem evleri terörist yuvası diyen Mehmet Metiner; Maraş’ı,Çorum’u,Madımak’ı,Roboski’yi,Reyhanlı’yı hangi Alevi yaptı?
 
Haluk Özkan ‏@halukozkan
 
"Cemevleri terör yuvasıdır" diyen  Mehmet Metiner! Maraş,Sivas,Madımak,Rojova,Hatay, Daha hatırlatmamı ister misin?
 
foti benlisoy ‏@fotibenlisoy
 
Mehmet Metiner denince eskilerin kullandığı "şenaat" kelimesinden başka bir şey gelmiyor artık akla...
 
Volkan Ozyilmaz ‏@volkanozyilmaz
 
Mehmet Metiner kaş yapayım diyormuydu bilinmez ama göz çıkardığı kesin.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 08.10.2013 11:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol