banner1243
Öne Çıkanlar cemaat MHP BDP Milletvekili Sebahat Tuncel AKP TBMM

HİLELER ÜLKE ÇAPINDA YAPILMIŞ...

Gazeteci Saygı Öztürk, ABD'nin önceki Ankara büyükelçilerinden Abromovitz ve Edelman'ın 'Gölgeler ve Kuşkular' adlı raporunu köşesine taşıdı...

HİLELER ÜLKE ÇAPINDA YAPILMIŞ...

İşte Saygı Öztürk'ün yazısındaki o bölüm:


" Tür­ki­ye­’yi ya­kın­dan bi­len AB­D’­nin ön­ce­ki bü­yü­kel­çi­le­rin­den Mor­ton Ab­ro­mo­vitz ve Eric Edel­man im­za­sı­nı ta­şı­yan “göl­ge­ler ve kuş­ku­lar” ad­lı ra­po­r­da 30 Mart ye­rel se­çim­le­ri­nin ana­li­zi ya­pı­lı­yor, ya­pı­lan hi­le­ler­den söz edi­li­yor. İki es­ki bü­yü­kel­çi­nin ül­ke­miz­de­ki se­çim­ler­le il­gi­li ra­po­ru­nun so­nuç bö­lü­mü­nü oku­ya­lım:

Ye­rel se­çim­ler sı­ra­sın­da ül­ke ça­pın­da hi­le­ler ya­pıl­dı.
Hi­le­ler hem oy kul­la­nı­lır­ken, hem de oy sa­yı­mın­da ya­pıl­dı.
Oy sa­yı­mı sı­ra­sın­da 21 il­de elek­trik ke­sin­ti­le­ri ya­şan­dı.
Ge­çer­siz oy ora­nı 2011 se­çi­min­de yüz­de 2,22 iken oran 4,19’a yük­sel­di.
CHP’­nin az fark­la kay­bet­ti­ği il­ler­de ge­çer­siz oy oran­la­rı, AK­P’­nin se­çim ka­zan­dı­ğı il­le­re gö­re iki-üç kat faz­la ol­du. An­ka­ra­’da so­nu­cu de­ğiş­ti­re­cek ka­dar çok sa­yı­da mü­hür­süz-im­za­sız sa­yım tu­ta­na­ğı ge­çer­li ka­bul edil­di. Bu tu­ta­nak­lar­la Me­lih Gök­çek se­çi­mi ka­zan­dı.
YSK sa­de­ce AK­P’­nin iti­raz­la­rı­nı ka­bul et­ti.
YSK söz­de özerk an­cak ile­ri dü­zey­de po­li­ti­ze ol­muş.
Ra­po­run var­dı­ğı en önem­li so­nuç ise se­çim hi­le­le­ri­nin bi­rey­sel de­ğil, mer­ke­zi plan­la­may­la ya­pı­lır ol­ma­sı gös­te­ril­di. Es­ki mil­let­ve­ki­li Prof. Dr. Meh­met To­man­bay, Cum­hur­baş­kan­lı­ğı se­çi­mi ön­ce­sin­de “Te­miz ve gü­ve­ni­lir bir se­çim or­ta­mı ya­ra­tıl­ma­dan ya­pı­la­cak se­çim­de, se­çi­le­cek Cum­hur­baş­ka­nı her­ke­sin Cum­hur­baş­ka­nı ol­ma­ya­cak ve hep tar­tı­şı­la­cak­tır” di­yor­du. Bu­gün, o nok­ta­da­yız."

yuzdeyuzhaber

Loading...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Rengin Ozcandarli 2 yıl önce

Bilgisayar verilerinin sahtekarlikla değiştirilmesi, Amerika nin planları doğrultusunda, ABD nin bizzat icinde bulunduğu eylemdir! Onay bulmasa, Ak-İt ler bunca zaman iktidar da kalabilirmiydi?? Bunların gercek oy oranının % 26 oldugunu herkes biliyor!

Avatar
ilkay barlas 2 yıl önce

Bunlar bizde biliyoruz ama sonuc yine
Ayni parti liderleri birsey yapmali yoksa bu secimde ayni seyler tekrar edecek.

Avatar
Naci Yurdakul 3 yıl önce

sandık güvenliğini sağlamalıyız.

Avatar
kemal kırnal 2 yıl önce

BENCE YURT DIŞINDAN (AVRUPA BİRLİĞİNDEN) GÖZLEMCİLER SANDIK OYLARININ SAYIMINDA VE ULUSAL BİLGİSAYAR KAYDINDA MUTLAKA BULUNSUNLAR.

Avatar
Hasan GEZGİN 2 yıl önce

Bence Sosyalist Enternasyonal a üye Partiler CHP ye teknik yardım yaparak seçim sonuçlarının adil olmasını sağlamalılar

Avatar
Ali Kiriş 2 yıl önce

Bunların doğru yaptığı hiç bir şey yoktur. Allahı bile kandırıyorlar

Avatar
Rıza kortan 2 yıl önce

Sandık görevlileri sayım sonuc tutanaklarını elektronik ortama eklenene kadar takipci olmalıdorlar

Avatar
Safiye 1 yıl önce

Tüm hileleri öğreten ve hileli oy sayım programını ülkemize ihraç eden CIA şimdi yediği haltı ifşa ediyor! Avrupa ve ABD'den sandık ve oy sayım gözlemcisi isteyen zihniyet kendi Sandığına sahip çıkmaya üşenip sandığını yabancı ülkelerin ajanlarına emanet ettiğini fark etmediği sürece ülkesine BM barış güçleri adı altında yabancı gözlemcileri çağırmayı normal kabul edecektir. BM, NATO veya başka adlı örgütün askerinin girdiği ülkelerin haline bakmak belki bizim başımıza gelecekleri idrak etmeye yarar.