banner1668

"FEYZİOĞLU ŞOV YAPIYOR..."

AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Çelik, "Barolar Başkanı ekranlara çıkıp şov yapmaya devam ediyor" dedi.

"FEYZİOĞLU ŞOV YAPIYOR..."

AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Çelik, "Barolar Başkanı ekranlara çıkıp şov yapmaya devam ediyor" dedi.

08 Ocak 2014 Çarşamba 14:30
Hüseyin Çelik, "Barolar Birliği Başkanı mahkum ve tutuklu bulunan insanlar nezlinde beklenti oluşturmuştur. Sayın Barolar Başkanı ekranlara çıkıp şov yapmaya devam ediyor. 'Ben hiç bir siyasetçilere güvenmem' diyor. Feyzioğlu’nun siyaset kurumuna sıcak bakmaması, merhum babası Turan Feyzioğlu'nun siyaseten hüsrana uğramasının katkısı olabilir ve kendisini dinlerken, genel başkanlık, cumhurbaşkanlığı bile bu arkadaşımızı kesmiyor. Kibir profiliyle karşı karşıyayız. Kusura bakmasın, ben Sayın Feyzioğlu’na bir abisi olarak sesleniyorum. Bu usulle siz hiç kimseye fayda sağlayamazsınız. Bizim kapımız her STK’ya açıktır" dedi.
Hüseyin Çelik, "Ne Ergenekoncular ne de Balyozcular bizim için cici değildir. Aleyhinde delil üretilmişse bitmiş davalar için söylüyorum. Elbeltte iadei muhakeme yapılmalıdır. Gereği yapılacaktır. Ama Feyzioğlu sıfırdan mahkame istiyor, hızını alamadı Silivri'ye gitti. 'Sizi çıkaracağız hangi yöntemle çıkmak istersiniz' diye yöntem olabilir mi? 'Hem müjde veriyorum' diyor o insanların ailelerin ümitlerini istismar ediyor. Hem şov yapıyor. Hem yasama ve yürütmenin yerine koyuyor. Hangi kanala çıkaracaklarını şaşırmış durumdalar" diye konuştu. 

"ASKERİN, YARGININ VESAYETİNE 'HAYIR' DİYORUZ" 

Hüseyin Çelik, "Yeniden yargılamaya evet, ama milli iradeye kast eden bir şey varsa kesinlikle biz orada yokuz. Askerin, yargının vesayetine hayır diyoruz. Bütün vesayetlere kapalıyız. Bunun böyle bilinmesi gerekiyor. Şimdi de Sabih kanadoğlu çıktı. Ulusalcı kesimin fetva emini. Ne olması gerektiğine kara veriyor. Yok böyle bir şey. Yapıcı eleştiriler yapacaklasa hangi güzel şeyi yapacaklarsa başımızda taşırız. Yol ve yöntem bu yol çıkmaz yoldur kusura bakmasın" dedi.

ULUDERE OLAYI İLE İLGİLİ 'TAKİPSİZLİK' KARARI 

Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın Uludere olayı ile ilgili takipsizlik kararınını değerlendiren Çelik, "Ben bu kararı nihai ve son karar değildir. Temyiz yolu açıktır. Ayrıca Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru yapılabilinir. AİHM’e baş vurulabilinir. Henüz hukuki yollar tükenmemiştir. Bu karar benim vicdanımı tatmin etmemiştir" diye konuştu. 
BAHÇELİ'YE : "BU SİYASİ NEZAKETE SIĞAR MI?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye seslenen Çelik, "Sayın Bahçeli’ye bir çift sözüm var. senin bakanının kardeşi çocuğu değil, kendisi yüce divan’a gönderildi. Hangi AK Partili MHP’lileri hırsız olmakla itham etti? Bu siyasi nezakete sığar mı?" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA : "BAŞBAKANI ÇETE LİDERİ OLARAK NİTELENDİRİYOR"

Hüseyin Çelik, "Kılıçdaroğlu dün sayın başbakana çağrıdan bulunuyor. Gel bu 11 maddeyi beraber çıkaralım, yapalım diyor. Suriye konusunda, senin iki elinde Müslümanların kanı vardır diyor. İki eli kanda olan bir lideri iş birliğine çağırıyorsun. Bir söylem geliştirdi, çok prim yaptığını sanıyor. Sayın Başbakan bakanlar kurulunu toplasın, etrafına baksın çete orada. Anayasada da baksın çete de orda. Başbakanı çete lideri olarak nitelendiriyor. Bu ne terbiyedir, ahlaktır. Bu ne söylemdir. Siz çete reisi olarak nitelendirdiğiniz bir insanla, TBMM’de bir şey yapalım teklifi yapalım teklifinde bulunuyorsunuz. Üstünüze gülmezler mi?" diye konuştu. 

"İNSANIN DUDAĞINI UÇUKLATIR"

Hüseyin Çelik, "Kılıçdaroğlu yolsuzluğun boyutu 247 milyar liradır diyor. İnsanın dudağını uçuklatır. Sıkılmadan yalan söylüyor. 250 dese, yuvarlak rakam olsa inandırıcı olmayacak. Peki nerede bu 247, bu rakamları çıkar toplumun önüne koy. 8 milyon üyesi olan teşkiatını hangi hakla itham edersiniz? Ben başta olmak üzere hata yaparsak bunun bedelini öderiz" dedi.

BAŞBAKANIN MAL VARLIĞI

Hüsiyen Çelik, "Başbakan çıkıp da mal varlığını açıklayabiliyor mu' diyor. Hemen başbakanlığın sitesine girin, başbakan bölümünü tıklayın, özgeçmişinin altına koymuş, sürekli güncelleniyor. AK Partililer sorgulanmaz diye bir şey yok. 1842 kez soruşturma izni verilmiş bunun 448'i AK Partili belediye. El çektirilen belediye başkanı var mı var? İhraç edilen var mı var, cezaevinde olan var mı var. Bu partinin arkasında milyonlarca insanı emeği ve gözyaşı vardır" dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 08.01.2014 14:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol