banner1668

Erdoğan Tanesi 80 Milyon Liralık 4 Ultra Lüks Araba Aldı!

Cumhurbaşkanlığı’nın talebi üzerine Almanya’dan Ankara’ya dört adet yeni S600 Maybach araç gönderildi.

Erdoğan Tanesi 80 Milyon Liralık 4 Ultra Lüks Araba Aldı!

Cumhurbaşkanlığı’nın talebi üzerine Almanya’dan Ankara’ya dört adet yeni S600 Maybach araç gönderildi.

14 Eylül 2019 Cumartesi 22:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lüks araç filosuna dört adet daha ekleme yaptı. Cumhurbaşkanlığı’nın talebi üzerine Almanya’dan Ankara’ya dört adet yeni S600 Maybach araç gönderildiği öğrenildi. Mercedes- Maybach S 600 Pullmann Guard model araçların son derece güvenli olduğu belirtiliyor.

TÜRK NAKLİYE ŞİRKETİNE TESLİM EDİLDİ

Avrupa Postası’nda yer alan habere göre; yaklaşık dört ay önce tamamlanan siparişlerde, Mercedes - Maybach’lar 9 kat zırhlanmış olarak Mercedes’ten satın alındı ve gönderi için önceden belirlenen, güvenliklerin alındığı bir Türk nakliye şirketine teslim edildi.

ARAÇLARIN TÜRKİYE FİYATI YAKLAŞIK 80 MİLYON TL

Araçların Türkiye fiyatının yaklaşık 80 Milyon TL olduğu ileri sürülüyor. Her bir aracın 5.5 tonun üzerinde olduğu ve bir TIR’a iki araç sığarken, Ankara’nın hepsini tek tek yüklettiği, arka arkaya dört TIR’ın bu şekilde Ankara’ya gönderildiği öğrenildi.

BU HALK SİZE NE YAPTI?

Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Cumhurbaşkanlığı'nın talebi üzerine 80 milyon lira karşılığında Almanya'dan dört adet S600 Maybach araç alındığı haberlerine tepki gösterdi.

Tank Palet Fabrikası'nın 50 milyon dolar bulunamadığı söylenerek Katar'a satıldığını ifade eden CHP'li Kaya, "Bu halk size ne yaptı!" dedi.

Kaya söz konusu habere sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

"Cumhurbaşkanlığı Almanya’dan tanesi 80 milyon liraya, dört adet S 600 Maybach araç satın almış. Yüzlerce koruma, zırhlı araç, olağanüstü güvenlik tedbirleri yetmemiş. Gözlerini hiçbir şey doyurmuyor. 'Devlet mali deniz... ' mantığıyla hareket ediyorlar" diyen Kaya, devamında şöyle dedi:

"Tank Palet Fabrikası'nı 50 milyon dolar bulamadıklarını söyleyerek Katar'a satanlar, 80 milyon liraya zırhlı araç alıyor. Bu halk size ne yaptı."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 15.09.2019 10:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol