banner1668

Davutoğlu: Erdoğan'a Çok Direndim Ama...

AKP’den istifa ederek Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu, tek adamın yönettiği bir partiye her zaman karşı olduğunu, buna AKP içindeyken de direndiğini öne sürdü

Davutoğlu: Erdoğan'a Çok Direndim Ama...

AKP’den istifa ederek Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu, tek adamın yönettiği bir partiye her zaman karşı olduğunu, buna AKP içindeyken de direndiğini öne sürdü

22 Ocak 2020 Çarşamba 11:35

Disipline verildiği AKP’den istifa ederek Gelecek Partisi’ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisinin de içinde bulunduğu geçmişe dair eleştiriler yöneltti. Davutoğlu, “Tek adamın yönettiği bir partinin nasıl tükendiğini bizzat yaşayarak gördüm ve bunu engellemek için çok çaba sarf ettim” iddiasında bulundu.

Davutoğlu Karar yazarları Ahmet Taşgetiren, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’a konuştu. Davutoğlu'nun açıklamalarından bazı kısımlar şöyle:

DEVRİ SABIK: Devri sabık tabirini benimsemediğimi ilgili arkadaşımıza da söyledim. Biz rövanşist bir parti değiliz, intikam peşinde olan bir parti değiliz. Orada kastedilen şey şu. Hukuk dışı şeylere bu dönemde yeltenenler bunun hesabının sorulacağını bilsinler.

TEK ADAM: Tek adamın yönettiği bir partinin nasıl tükendiğini bizzat yaşayarak gördüm ve bunu engellemek için çok çaba sarf ettim. O zaman Sayın Cumhurbaşkanı’na şunu ifade ettim. “Efendim benim bir liderlik meselem yok, siz bu partiyi kurdunuz müsaade ederseniz bu partiyi kurumsallaştırırız. Ve bu parti öyle sağlam temele dayanıyor ki yüzlerce yıl da yaşayabilir. Ama kurumsallaştırmazsak yaşayamaz. Kişilere bağlı partiler kişilerle birlikte gider.” Bunu hem cumhurbaşkanına hem de partide birçok kez söyledim. Herkes de biliyordu benim en temel hedefim Ak Parti’yi kurumsallaştırmaktı.

ENFLASYON SEPETİNDE DEĞİŞİKLİK: Bizim dönemimizde de enflasyon sepetinde değişiklik yapmak istediler. “Olmaz” dedim. Halk neyi kullanıyorsa o gerçeği biz gözümüzü kapatırsak göremeyiz. Enflasyon sepetini değiştirdiğiniz zaman denklem değişebilir. Ve o zamanda propaganda saikiyle istememişlerdi bunu. Dünyada değişiyor diyerek yapmak istediler ama dünyadaki enflasyon sepetini buraya uygulayamazsınız. Türk halkı neyi kullanıyorsa enflasyon sepetini ona göre kuracaksın. Realite o.

RAKAMLARLA OYNUYORLAR: Cumhuriyet tarihinde en yüksek asgari ücret zammını 1 Ocak 2016 da yaptık. Ama enflasyona yansımadı bu, ona göre kaynak ürettik. Şimdikiler bir rakamlarla oynuyorlar, yetmiyor tek seferlik vuruşlarla vergi çıkararak para toplamaya çalışıyorlar. Bu da bütçe sistematiğini yok ediyor. Yukarıdan bütün ekonomiyi gören bir göz olduğu kanaatinde değilim. Günlük tabloyu nasıl iyi gösteririz derdindeler.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 22.01.2020 12:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol