banner1668

BDP PAKETİ BEĞENMEDİ...

BDP Eşbaşkanı Kışanak, "Demokratikleşme paketi, Türkiye'nin demokratikleşme ihtiyacına yanıt veren bir paket değildir" dedi. BDP grubu Meclis'te olağanüstü toplandı.

BDP PAKETİ BEĞENMEDİ...

BDP Eşbaşkanı Kışanak, "Demokratikleşme paketi, Türkiye'nin demokratikleşme ihtiyacına yanıt veren bir paket değildir" dedi. BDP grubu Meclis'te olağanüstü toplandı.

30 Eylül 2013 Pazartesi 16:09
BDP PAKETİ BEĞENMEDİ...

 BDP Eşbaşkanı Gülten Kışanak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın açıkladığı demokratikleşme paketine ilişkin basın açıklaması yaptı. 

Demokratikleşme paketinin beklentileri karşılamadığını belirten Kışanak, "Çok beklemeye değer bir paket miydi? Tüm türkiye gördü. Bizler Barış ve Demokrasi Partisi olarak, Kürt sorunun da demokratik yol ve yöntemlerle çözülmesi konusunda büyük emek ve çaba sarfetmiş bir geleneğin temsilcisi bir partisiyiz. Kürtler, Kürt sorununun çözülmesini, Aleviler inanç özgürlüğü sorununun çözülmesini, ülkenin ötekileştirilen tüm kesimleri, kendilerini yönetime katabilme fırsatını yakalayabilmeyi arzu ediyordu. Yıllarca bunun mücadelesini verdiler. Bu paketin, bu beklentilerin hiç birine yanıt vermediğini çok açık ifade ediyoruz. Türkiye'nin demokratikleşme ihtiyacına yanıt veren bir paket değildir" diye konuştu. 

BİR PARMAK BAL ÇALMAK BABINDA
İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi’nin ihtiyaçlara yanıt vermediğini, bir parmak bal çalmak babında olduğunu belirterek, “76 milyonun ihtiyaçlarına yanıt verecek herkese eşit, adil, güvenceli, demokratik, özgürlükçü bir yaklaşımdan öte AK Parti’nin yaklaşan seçimlere doğru bir siyasi yatırımı bir istismarı olarak bir kez daha gündeme getirilmesini kınıyorum” dedi. 

BDP BELLİ BİR BÖLGEYE HAPSEDİLMEK İSTENİYOR
BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Başbakan Erdoğan’ın açıkladığı “Demokratikleşme Paketi”ni eleştirerek, Kürtlerin temel beklentilerinin karşılanmadığını kaydetti. Kürkçü, paketin “çözüm sürecine” katkı sunmayacağına vurgu yaparak, yeni seçim sistemi önerisiyle “BDP'nin sadece belli bir bölgeye hapsedilmek istendiğini” ifade etti. 

ANF’ye göre, BDP’li Ertuğrul Kürkçü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Demokratikleşme Paketi”nin pek çok eksik içerdiğine dikkat çekerek, paketin “çözüm süreci”ne katkı sunacak bir niteliğinin olmadığını belirtti. 

BDP OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI
BDP yöneticileri, Başbakan Erdoğan'ın demokratikleşme paketini, Ankara'da bulunan milletvekilleriyle birlikte genel merkezde dinlediler.

Edinilen bilgiye göre BDP Eşbaşkanı Gülten Kışanak, saat 11.00'de genel merkezde grup başkanvekilleri ve milletvekilleri bir araya geldi. Saat 12.00'de de yeni yasama yılını ve paketi değerlendirmek üzere toplantıya geçildi.

Parti yetkilileri, 'demokratikleşme paketi' için bir araya gelinmediğini; yarın başlayacak yeni yasama dönemini değerlendirme ve görev dağılımı yapma amacıyla vekillere çağrı yapıldığını belirttiler. Toplantının saat 12.00'de başladığını ve burada demokratikleşme paketinin de değerlendirilerek, daha sonra kamuoyuna bir açıklama yapılacağını açıkladılar.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 30.09.2013 16:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol