banner1668

"Bay Kemal Olmak Kolay Değildir...'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin düzenlediği grup toplantısında konuştu.

"Bay Kemal Olmak Kolay Değildir...'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin düzenlediği grup toplantısında konuştu.

19 Kasım 2019 Salı 17:06

BAŞÖRTÜLÜ KADINLARA YÖNELİK SALDIRIYA TEPKİ
Başörtülü iki kızımıza saldırı yapıldı. Kendilerini aradım. Onlara "Asla üzülmeyin" dedim. Hiçkimsenin yaşam tarzına müdahale edilmesini asla kabul etmiyorum. Bize düşen saygı göstermektir.

TANK PALET FABRİKASI'NIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ
Tank Palet Fabrikası değeri 20 milyar dolar. Avrupa'nın en büyük entegre tesisi. Erdoğan az önce açıklamalar yapıyor. Vay efendim "satılmadı" diyor. Kiraya verilmedi efendim, 'peşkeş' çekildi. Telekom da geçiciydi. Birilerinin yurtdışında hesaplarına para yatmış olabilir. Benim hesaplarımı araştır diyebiliyor musun? Kaç lira aldın sen? Kaça devrettin? Madem her şey açık, peki kararnameleri neden gizli çıkarıyorsun? Erdoğan'a soruyorum: Tank Palet Fabrikası dolayısıyla gizlediğin protokolü açıklayacak mısın? Bunlar devletin malının birilerine peşkeş çekildiğini gösteriyor.

"TÜRKİYE'DE KİMSENİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ YOKTUR!"
Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Sözcü gazetesi terör örgütüne destek vermekten suçlanıyor. Bütün ömrü terör örgütleriyle mücadeleyle geçti bu gazetenin. Herkes duysun: Türkiye'de hiçkimsenin can ve mal güvenliği yoktur!

ABD Başkanı Donal Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği mektuba tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Bu kadar ağır bir hakareti Türkiye Cumhuriyet Devleti yaşamamıştır. Bu kadar ağır bir hakareti yaşayana oy verene de şunu söylerim. Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağı bu kadar ağır bir hakarete layık mı kardeşim. Adam aptal diyor. Senden tek bir laf çıkmıyor. Koşa koşa ABD'ye gitti. Sen mektupçu başı mısın kardeşim? Sözde dünya lideriydi. Baktık ki egemen güçlerin şamar oğlanına döndü. Bu benim ağırıma gidiyor." diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN HİLAL KAPLAN'A: GAZETECİ FALAN DEĞİL!
Kılıdaroğlu Erdoğan ile Trump'ın basın toplantısında isim vermeden Hilal Kaplan'ın sorduğu soruyu hatırlatarak, "Erdoğan ile Suriye'de terörist dediğiniz kişiyi eşitliyor. Sonra Trum dönüyor, 'Gazeteci olduğundan emin misin?' diyor. 'Türkiye hükümeti için çalışıyor olmayasın?' diyor. Sevgili Trump. Türkiye hükümeti diye bir hükümet yok. Türkiye'de hükümeti kaldırdılar. Türkiye'de bir kabine var. Bu da o kabine için çalışan birisi. Gazeteci falan değil, ne gazetecisi!" dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

O toplantıda Trump şunu söylüyor. 4 milyon Suriyeliyi vatandaşlığa alacak mısınız? diyor. Erdoğan Trump'tan talimat aldı. CHP iktidar olduğunda Suriyeli kardeşlerimizi Suriye'ye göndereceğiz. Evet Suriyelileri göndeceğiz. Parayı Beşar Esad'dan ve Avrupa'dan alacağız. Suriyeli kardeşlerimiz kendi topraklarında huzur içinde yaşayacak. Biz boşuna mı Esad ile görüş diyoruz...

"BAY KEMAL OLMAK KOLAY DEĞİLDİR!"
Bay Kemal onurlu bir insandır. Bay Kemal olmak kolay değildir. Bay Kemal olmak için tüğü bitmeyen adamın hakkını yemeyeceksin! Bay Kemal olmak için rüşvet alan adamı büyükelçi tayin etmeyeceksin. Bay Kemal olmak için bütün dünyanın önünde mal varlığını açıklayacaksın. Her CHP'li bir Bay Kemal'dir.

Bana "Kılıçdaroğlu'na 5 tane koyun teslim edin telef eder" diyor. Kim toplumu koyun olarak görüyor? Erdoğan milleti koyun sürüsü gibi görüyor. Padişah için millet kavramı yoktur. Vatandaşların tamamı koyun gibidir. Bu gelenek oradan gelir. Sen devletin ne hale getirdiğinin farkında mısın? 8 milyon işsiz yarattın farkında mısın? İnsanlar çöp konteynerlerinde karnını doyuruyor farkında mısın?

EYT ’liler için ‘İskandinav ülkeleri bu nedenle battı’ diyor. İsveç’te kişi başına gelir 50 bin dolar. Finlandiya’da 49 bin dolar. Sevgili Erdoğan, gözlerinden öpüyorum. Sana doğruları yalnızca ben söylüyorum.

Sefalet Endeksinde Dünyada 4. sıradayız. Aile sigortasını getireceğiz. Hiç kimsenin yatağa aç girmesine müsaade etmeyeceğiz. Türkiye huzura kavuşuncaya kadar gerçekleri söyleyeceğiz.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 20.11.2019 18:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol