banner1668

BAŞBAKAN: ALÇAKÇA BİR SALDIRI...

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

BAŞBAKAN: ALÇAKÇA BİR SALDIRI...

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

25 Şubat 2014 Salı 16:46
BAŞBAKAN: ALÇAKÇA BİR SALDIRI...

 

Başbakan Erdoğan, "Kendi kurdukları dublajı servis ettiler. Eteğinizde ne varsa dökün diyorum. Alçakça montaj yapıp servis ediyorlar. Uydurun da uydurmanın bir ahlakı edebi var. Yapılan Başbakan'a alçakça ve haince saldırıdır. Kimsenin yanına bırakmayız ve bırakmayacağız" dedi. 

"TÜRKİYE'Yİ YÖNETME İRADESİNİ HİÇBİR ÇETE VE MAFYAYLA PAYLAŞMAYIZ"

Başbakan Erdoğan, "28 Şubat'ta millete ağır baskıyı yapanların en azından kendi vicdanlarında aynaya baktıklarında yüzlerinin kızarması gerekir. Bırakın yüzlerinin kızarması utanmazca yeni bir darbe girişimine tanık oluyoruz. Aynı yüzsüzlükle milli iradeyi aşağılamaya başladılar. 1946 yılından bugüne kadar siyaset merkezli tartışmaların tamamı Türkiye'yi kim yönetecek tartışmaları etrafında şekillenmiştir. Gazi Kemal Meclis'in 1920'den itibaren yegane karar mercii olduğunu söylememişti. 27 Mayıs 1960'ta birileri çıktı. 'Türkiye'yi millet yönetemez biz yöneteceğiz' diyerek el koydular. 12 Eylül'de 28 Şubat'ta aynısını yaptılar. Yönetime el koyanlar iktidarlarını iş dünyası medyayla belli sivil toplum örgütlerle çetelerle paylaştılar. Bir tek kesimle paylaşmadılar, iktidarı asla milletle paylaşmadılar. Bir tek kesimle paylaşmadılar, iktidarı asla milletle paylaşmadılar. 'Yeter söz de karar da milletin' dedik. Biz 14 Ağustos 2001'de AK Parti'yi kurarken Türkiye'yi kim yönetecek sorusuna kesin cevap verdik. 'Millet' dedik. Devletin sahibi millettir, Türkiye'yi yönetme iradesini hiç kimseyle hiçbir zümreyle hiçbir çete ve mafyayla asla paylaşmadık paylaşmayız" dedi.

"MİLLET ARTIK BUNLARIN CİĞERİNİ OKUYOR"

"AK Parti ile birlikte millet bir kez daha iktidar gelmiştir, bir kez daha yönetime el koymuştur" diyen Başbakan Erdoğan, şunları söyledi; 
"Türkiye'yi kim yönetecek sorusunu tekrar gündeme taşıyıp milletin iradesini gasp etmeye çalışanlar var. Bunlar o kadar pervasız ki. Milleti aşağılamaya başladılar. 68 yıldır açılan her sandıkta milletten tokat yediler ama bir türlü kendilerine gelemediler. Millet artık bunların ciğerini okuyor ciğerini. Yaptıkları açıklamaları millet çok iyi okuyor. Omurgasızlığı çok iyi hissediyor. Siz seçilmiş başbakanını astınız bu millet sizi asla affetmedi. Ben siyasi hayatımda Sivas'ı Yozgat'ı böyle görmedim. Millet artık kabına sığmıyor, millet hasretle 30 Mart'ı bekliyor.

17 ARALIK KOMPLOSU MİLLET İRADESİN TAM ANLAMIYLA GASP ETMEDİR"

Başbakan Erdoğan'ın konuşması sırasında Ak Partililer, Nurullah Genç'e ait "Uyan artık Yiğidim" şiirinin bir bölümünü okudu. Başbakan Erdoğan, "17 Aralık komplosu millet iradesin tam anlamıyla gasp etme komplosudur. Son bir hamle yaparak milletin sofrasına ortak olmak istemiştir. İçeride ve dışarıda faiz lobisi rahatsızdı, terör lobisi rahatsızdı. Terör nedeniyle onlar da rantlarını kaybediyorlardı. CHP ve MHP milletten yüz bulamıyorlardı. Medya rahatsızdı çünkü manşetlerle millete yön veremiyorlardı. Çirkin senaryoları ortaya dökülenler milletin iktidarından rahatsızdı. 17 Aralık'ta bütün rahatsızlar bir araya geldi. Bir kez daha ittifak yaptılar ve 'Türkiye'yi biz yöneteceğiz' diyorlar. Biz diyoruz ki, 'Hayır Türkiye'yi millet yönetecek.' Nefes alıp verdiğimiz sürece milletin iradesini bunlara teslim etmeyecek, asla milletin iktidarını bunlarla paylaşmayacağız" diye konuştu. 

"KİMSENİN YANINA BIRAKMAYIZ VE BIRAKMAYACAĞIZ"

Başbakan Erdoğan, "Kendi kurdukları dublajı servis ettiler. Eteğinizde ne varsa dökün diyorum. Alçakça montaj yapıp servis ediyorlar. Uydurun da uydurmanın bir ahlakı edebi var. Bu kadarı da olmaz. 10 gün içerisinde onların karşıtlarını bu teknolojiden sizlere izleteceğiz. Teknolojinin nereye geldiğini göstermesi açısından çok önemli. Yapılan Başbakan'a alçakça ve haince saldırıdır. Kimsenin yanına bırakmayız ve bırakmayacağız" dedi. 

"SANDIKTA GÖRÜŞELİM"

Başbakan Erdoğan, "Bunların hepsi şantaj dosyalarıdır. Ey CHP siz kaset siyaseti yapabilirsiniz. Kasetle genel başkan getirebilirsiniz. Kaset siyasetiniz AK Parti'ye sökmez ve sökmeyecek. Türkiye Cumhuriyeti alçakça saldırıya asla teslim olmaz. CHP dün olağanüstü toplanmış. Aç tavuk rüyasında kendini darı ambarında görürmüş. Avuçlarını yalanlar avuçlarını. Bizi sadece millet getirdi sadece ve sadece millet götürür. Montaj kasetlerle milletin emanetini yere düşüreceğini zanneden ham hayaller görür. Biz bu gündeme teslim olmayacağız. Süreç akla karayı ortaya çıkarıyor. Kurulan tuzağı zaten deşifre ediyor. Bunların gündemine teslim olursak millete hizmet üretemeyiz. 30 Mart'a kadar hiç umursamayacağız. Bu saldırı Türkiye Cumhuriyeti Başbakanınadır. Bizimle hesabı varsa gelsin sandıkta görüşelim. Sandık dışında milli iradeye saldırıdır. Bu istiklal mücadelesidir. Bir an bile canımı ortaya koymaktan tereddüt etmeyeceğiz. Son sözü millet verecek millet karar verecek" dedi. 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 25.02.2014 16:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol