Avrupa Konseyi: Seçimleri Takip Edeceğiz...

Avrupa Konseyi’nden flaş seçim hamlesi: İstanbul seçimlerini izleyeceğiz.

Avrupa Konseyi: Seçimleri Takip Edeceğiz...

Avrupa Konseyi’nden flaş seçim hamlesi: İstanbul seçimlerini izleyeceğiz.

10 Mayıs 2019 Cuma 17:16
Avrupa Konseyi: Seçimleri Takip Edeceğiz...

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başbakanı Anders Knape, yaptığı yazılı açıklamayla, tekrarlanacak olan seçimleri izlemek için İstanbul’a bir heyet göndermek niyetinde olduklarını bildirdi.

Türkiye’nin Avrupa Konseyi’ndeki Büyükelçisi Kaan Esener’e bu konuda bir mektup gönderdiklerini belirten Knape, resmi davetin zamanında gelmesi halinde 23 Haziran’da tekrarlanacak seçimleri bir heyetle izleyeceklerini bildirdi.

Euronews’ta yer alan habere göre Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi, 31 Mart günü yapılacak yerel seçimleri izlemek için 20 ülkeden 22 üyeyi Türkiye'ye göndermişti.‘Uluslararası kurallara aykırı’Knape, seçimin iptalinden sonra yaptığı yazılı açıklamada, YSK'nın iptal kararına neden olan sonradan gelen itirazın, güvenilir ve istikrarlı seçim için uluslararası kurallara aykırı olduğunu bildirmişti.

Knape, Türk seçmeninin yetkililere yönelik seçimle ilgili güveninde ciddi bir krize yol açılmaması için seçim sürecindeki güvencelerin geri kazanılması gereğini vurgulamıştı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 10.05.2019 17:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Aydın Yılmaz 2019-05-11 13:33:44

Siz de az sahtekar değilsiniz.. Umarım, bunu RTE'den Doğu'da, Kıbrıs'ta, Ege'de ve diğer konularda taviz koparmak için bir blöf olarak kulanmıyorsunuzdur..Çünkü 31 Mart'tan sonraki süreçte pek sesinizi duyan olmadı..