AKP Taktiği: Topluca Öldür Tek Tek Açıkla!

Kartal’da önceki akşam çöken sekiz katlı binanın enkazında kaç kişinin olduğu hâlâ açıklanmadı. İki bakan bu bilgiye sahip olduklarını ancak açıklamayacaklarını söylerken, konuyla ilgili yayın yasağı getirilmesi AKP’nin toplu katliamlarda olayın boyutunu gizleme taktiğini devam ettirdiğini gösteriyor.

AKP Taktiği: Topluca Öldür Tek Tek Açıkla!

Kartal’da önceki akşam çöken sekiz katlı binanın enkazında kaç kişinin olduğu hâlâ açıklanmadı. İki bakan bu bilgiye sahip olduklarını ancak açıklamayacaklarını söylerken, konuyla ilgili yayın yasağı getirilmesi AKP’nin toplu katliamlarda olayın boyutunu gizleme taktiğini devam ettirdiğini gösteriyor.

09 Şubat 2019 Cumartesi 16:40

Yağmacı kâr kırsıyla her türlü denetimi, planlamayı, önlemi yok sayan AKP Türkiyesi’nde yaşanan katliamlara önceki gün Kartal’da çöken bina ile bir yenisi eklendi.

Üç katının kaçak olduğu ve alt katında bulunan konfeksiyon atölyesinin ruhsatsız olduğu açıklanan binanın enkazından dün gece itibariyle 11 kişinin cansız bedeninin çıktığı açıklandı. Yaralı sayısının da dün gece itibariyle 13 olduğu, yaralılardan 3’ünün yoğun bakımda olduğu açıklandı.

Önceki gün saat 16.00 sularında gerçekleşen olaydan 2 saat sonra RTÜK’ten yayın yasağı kararı geldi. Binanın enkazında kaç kişinin bulunduğu kamuoyuna özellikle duyurulmazken, olay yerine giden kayıp yakınlarına da yetkililer tarafından bir açıklama yapılmıyor.

BAKAN KURUM: BİLİYORUZ AMA GEREKSİZ SAYI VERMENİN KİMSEYE FAYDASI YOK

Yaralıların kaldırıldığı Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dün giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, enkaz altında kalanların sayısını bildiklerini belirterek “Enkazda kaç kişi olduğu biliniyor ama şu an gereksiz sayı vermenin kimseye bir faydası yok” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da önceki gece, çöken binanın bulunduğu bölgede yaptığı açıklamada, enkazda kaç kişinin olduğuna dair ellerinde bir sayı olduğunu ancak açıklamayacaklarını söylemişti.

AKP’nin toplu katliamlarda olayın hemen ardından yayın yasağı getirerek ve ölü sayısını zamana yayarak açıklamasının tepkileri engellemek açısından bir taktik olarak kullanıldığı biliniyor.

Geçen yıl Temmuz ayında Çorlu’da 25 kişinin yaşamını yitirdiği ve yüzlerce kişinin yaralandığı tren faciasında daha vagonların altında kalanlara ulaşılmaya çalışılırken ve ilk yardım çevre köylerden gelenlerce yapılırken yetkililerin ilk işi yayın yasağı getirmek olmuştu.

AKP’nin yayın yasağı taktiğini uyguladığı diğer katliamlardan ilk akla gelen örneklerse şöyle:

28 Kasım 2018’de 3 işçinin yaşamını yitirdiği Kuzey Marmara Otoyolu’ndaki viyadük çökmesi
28 Haziran 2016 tarihinde 42 kişinin öldüğü Atatürk Havalimanı saldırısı
10 Ekim 2015’te 102 kişinin öldüğü Ankara Gar saldırısı
20 Temmuz 2015'te Suruç'ta 34 kişinin yaşamını yitirdiği canlı bomba saldırısı
13 Mayıs 2014’te 301 işçinin yaşamını yitirdiği Soma maden katliamı
28 Aralık 2011’de Şırnak Uludere’de 34 kişinin öldüğü hava bombardımanı

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 09.02.2019 16:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
suple 2019-02-09 17:48:03

Kartal’da çöken bina ile ilgili korkunç bilgiler geliyor. Binayı Kartal’ın CHP’li Belediye Bşk Yardımcısının ailesi yaptırmış. Binaya kaçak 3 kat daha çıkılmış. Bu rezaletin ve onlarca ölünün sorumlusu bir AK Partili veya MHPli belediye olsa şu anda yer yerinden oynuyordu.

Misafir Avatar
kartallı 2019-02-14 11:25:10 @suple

sana linkte atıyım uğraşma

https://gazete.alinteri1.org/kartalda-yikilan-binanin-gecmisinde-akpli-belediye-baskani-var

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
kartallı 2019-02-14 11:22:58 @suple

suple o binayı kaçak yaptıran chp değil.Mehmet Sekmen bu konuyu bi araştır oku istersen hemen atıp tutma A haber dışına çık biraz. Ama yer yerinden yerinden oynamıyor neden çünkü her zamanki gibi ak parti yaparsa yayın yasağı gelir hala anlayamayacak kadarda ....

Beğenmedim! (0)
Avatar
veciz 2019-02-09 17:48:56

Bunlar her yerde, her partiden belediyede bu tür rezaletler oluyor. Rüşvet, kayırmacılık, hırsızlık her yerde. Benim burada dikkat çektiğim medya ve sosyal medyada partiler arasında yapılan ayrımcılık. AK Partili-MHPli olunca kıyamet, CHPli olunca sus-pus.

Avatar
Can 2019-02-10 22:45:22

Akp rezaletini gizlemek için yasak getiriyor herşeye....Troller de chp yi suçlamada! Akp yapar Chp suçlanır alıştık artık!