banner1668

TWİTTER'DA YENİ DÖNEM...

Twitter, belli konu ve hashtag’leri bir araya toplamanızı sağlayan birden fazla zaman akışı (timeline) sayfası oluşturma özelliğini duyurdu.

TWİTTER'DA YENİ DÖNEM...

Twitter, belli konu ve hashtag’leri bir araya toplamanızı sağlayan birden fazla zaman akışı (timeline) sayfası oluşturma özelliğini duyurdu.

29 Kasım 2013 Cuma 11:36
TWİTTER'DA YENİ DÖNEM...

 Tweetdeck üzerinden oluşturulacak zaman akışı sayfalarında kullanıcılar ilgi alanlarına göre sütunlar oluşturup alakalı tweet’leri buralarda görüntüleyebilecek.

Bu özellikle birlikte ilgilendiğiniz konular hakkındaki tweet’leri farklı Tweetdeck sütunlarında bir araya toplayabilecek ve ana akış sayfasında gözden kaçabilen tweet’leri böylelikle ayrı bir bölümde daha net görüntüleyebileceksiniz. Twitter ayrıca geliştiricilerin ürünlerine bu özelliği ekleyebilmeleri için API yayınlayacak.

Tweetdeck’te bu özelliği kullanabilmek için “Custom Timeline” sütununu seçmeniz gerekiyor. Daha sonra bu sütuna istediğiniz adı verebilirsiniz. Sonrasında oluşturduğunuz bu bölüme tweet’leri eklemek için seçtiğiniz tweet’leri sürükleyip bırakmanız yeterli oluyor.

Eğer sütundan tweet çıkarmak isterseniz de tweet’teki “x” tuşuna basmanız gerekiyor. Daha bir kısa yol olarak ise tweetlerin üzerine tıkladığınızda çıkan seçeneklerden “Custom Timeline’a ekle”yi seçerek bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Tweetdeck’te oluşturduğumuz zaman akış sayfalarını paylaşabilir, sitenize ya da blogunuza embed edebilir, linkini twitter.com üzerinden yayınlayabilirsiniz. Buna ek olarak diğer kullanıcıların oluşturduğu farklı zaman akış sayfalarını da görüntüleyebilirsiniz.

Twitter, Tweetdeck’in bu yeni özelliğini kullanıcılara zamana yayarak sunacağını söylüyor. Diğer bir deyişle Twitter’ın her kullanıldığı platform güncellemeyi aynı anda almayacak. Önümüzdeki günlerde web, Chrome ve PC’ler için yayınlanacak Tweetdeck güncellemesi sonrasında Mac uygulamasına da gelecek. Dolayısıyla bu özelliği aktif edebilmeniz için Tweetdeck’in size göndereceği bildirimi beklemeniz gerekiyor.

Banu Ezbe

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 29.11.2013 11:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol