banner1668

İHSAN HOCA, ECONOMIST'TE...

Eliaçık, "İslam, sosyal hukuktan ibarettir; günde beş vakit namaz kılmak veya kadınların başlarını örtmesi gibi adetlerden değil."

İHSAN HOCA, ECONOMIST'TE...

Eliaçık, "İslam, sosyal hukuktan ibarettir; günde beş vakit namaz kılmak veya kadınların başlarını örtmesi gibi adetlerden değil."

19 Temmuz 2013 Cuma 10:26
İHSAN HOCA, ECONOMIST'TE...

 Economist dergisi, haberlerle ilgili kısa makalelerin toplandığı 'Charlemagne' bölümünde İstanbul'daki 'Gezi protestolarında' rol oynayan 'Anti-Kapitalist Müslümanlar'ı, ve liderleri İhsan Eliaçık'ı konu alıyor.

Dergi, İhsan Eliaçık'ın "kirli sakalı, bol pantolonu, plastik terlikleri ve teşbihiyle tipik bir Müslüman olarak görülebileceğini" ama bunun "kesinlikle tersinin söz konusu olduğunu" söylüyor.

Economist'in makalesi şöyle devam ediyor: "İstanbul'un laik Beşiktaş semtinde öğrenciler, hippiler ve eşcinsellerle beraber iftarda orucunu açtıktan sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto ettiğinde alkışlandı.

Eliaçık'ın yüzü olduğu Anti-Kapitalist Müslümanlar, Erdoğan ve AKP iktidarında zenginleştiğini söyledikleri yeni İslami burjuvanın rüşvet, kibir ve gereksiz gösterişi olarak gördükleri duruma öfkeliler.

Eliaçık "İslam, sosyal hukuktan ibarettir; günde beş vakit namaz kılmak veya kadınların başlarını örtmesi gibi adetlerden değil. Kuralları basit: başkalarının canını yakma, çalma, yalan söyleme, yanlışın karşısında sessiz kalma ve doğaya saygılı ol." diyor.

Dergi ayrıca Eliaçık'ın Erdoğan tarafından yazdığı Twitter mesajlarından dolayı mahkemeye verildiğini de hatırlatıyor

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 19.07.2013 11:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sss 2013-07-19 14:37:58

bir anti kapitalist olarak uluslararası kapitalizmin yayın organı bir derginin övgüsüne mazhar olmak nasıl bir duygu ihsan efendi ? emperyal kapitalizme uşaklık ederken dini ritüelleri kullanan ihsan efendi müta çocuklarının ajanı.