banner1668

Her Yolu FETÖ'ye Çıkıyor!

FETÖ'nün Kültürlerarası Diyalog Platformu'nun yönetim kurulu üyesi olduğu ortaya çıkan yeni Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Adil Öksüz'ün doktora tezi savunmasında jüri üyesi olduğu da ortaya çıktı.

Her Yolu FETÖ'ye Çıkıyor!

FETÖ'nün Kültürlerarası Diyalog Platformu'nun yönetim kurulu üyesi olduğu ortaya çıkan yeni Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Adil Öksüz'ün doktora tezi savunmasında jüri üyesi olduğu da ortaya çıktı.

13 Kasım 2018 Salı 00:17

Atatürk’e hakaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saray sofrasının konuğu  Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret ederek büyük tepki çeken Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın geçmişi yeniden gündemin ana maddelerinden biri oldu.

Erbaş ile ilgili en çarpıcı bilgileri Gazeteci Barış Terkoğlu dile getirmişti. Terkoğlu, Erbaş'ın 15 Temmuz'un kilit ismi firari Adil Öksüz'ün de doktora tezi savunmasında jüri üyesi olduğunu ortaya çıkarmıştı. İşte o detaylar!

" Çiçeği burnunda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş daha çok tartışılmaya devam edecek.

 Evet, Erbaş FETÖ’nün en önemli platformlarından biri olan KADİP/Kültürlerarası Diyalog Platformunun yönetim kurulu üyesiydi.

 Evet, FETÖ'nün Abant Toplantıları'nın müdavimleri arasındaydı.

 Evet, Erbaş FETÖ'nün kapatılan Kimse Yok Mu Derneği'nin etkinliklerinde vitrine çıkıyor, onlar için "gönül erleri" diyordu.

 Keşke sadece bu kadar olsaydı!

 15 Temmuz darbesinin merkezi Akıncı Üssü'ydü.

 15 Temmuz'un "yazılabilmiş tarihi"ne göre Akıncı Üssü'nde FETÖ'nün beyni ise Adil Öksüz'dü.

 Nasıl olduysa o gece gözaltına alınan Öksüz, "tarla bakmaya gitmiştim" dedi, serbest bırakıldı ve zeytinyağı gibi kaçıp gitti.

 Hala aranıyor...

 Malum; Adil Öksüz, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Yardımcı Doçent'ti.

 Herkesin bildiği sır, Adil Öksüz'ü 1994 yılında henüz bir yüksek lisans öğrencisiyken üniversiteye alan ve okulda himaye eden isim eski Dekan Prof.Dr. Suat Yıldırım'dı. FETÖ sanığı Yıldırım, 4 Eylül 2015'te firar etti.

 Yıldırım, Sakarya'da İlahiyat Fakültesi'nin kurucuları arasındaydı, "üniversitenin imamı" olarak biliniyordu. Belki de tüm bu nedenlerle Sakarya İlahiyat Fakültesi, FETÖ'nün kalelerinden biriydi.

 Şimdiki Diyanet İşleri Başkanı Erbaş işte bu fakülteden çıktı. Suat Yıldırım'la hem okulda hem FETÖ kurumlarında beraber çalıştı.

 Tabii Adil Öksüz'le de.

 Gelelim konumuza.

 Sahi Adil Öksüz'ün doktora tezi neydi?

 YÖK arşivinde Öksüz'ün 2003 tarihli tezi "Ceza Hükümleri açısından Tevrat ve Kuran" başlığını taşıyor.

 Dinlerarası Diyalog Projesi'ne uygun şekilde, iki kitabı Ceza Hükümleri açısından karşılaştırıyor.

 Tavır olarak iki kitabın ceza kanunlarının benzeştiğini öne süren Öksüz, Tevrat'ın ceza hükümlerinin zina ya da cinayet gibi suçlarda sanılanın aksine Kuran'dan daha sert olduğunu öne sürüyor.

 Şaşırtıcı değil, Öksüz'ün tez danışmanı Suat Yıldırım'dan başkası değil.

 Öksüz, Yıldırım'ın danışmanlığında hazırladığı tezini juriye sunarak "doktor" ünvanını kazandı..

 Peki bu juri kimlerden oluşuyordu?

 Öksüz'ü "doktor" yaparak akademide önünü açan isimler kimlerdi?

 Hayatın "tesadüfleri" şaşırtıcı!

Yeni Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Cemaat bağlantıları tartışılmaya devam edilirken, Erbaş'ın aynı zamanda Adil Öksüz'ün doktora tezi savunmasında jüri üyesi olduğu ortaya çıktı.

[Haber görseli]

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 13.11.2018 13:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol