banner1668

AKIN İPEK: HAYALİ SENARYO!

Sabah gazetesi'nin Fethullah Gülen için Ankara özel bir malikane yapıldığı iddialarına Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek'ten yanıt geldi.

AKIN İPEK: HAYALİ SENARYO!

Sabah gazetesi'nin Fethullah Gülen için Ankara özel bir malikane yapıldığı iddialarına Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek'ten yanıt geldi.

23 Ocak 2014 Perşembe 15:37
AKIN İPEK: HAYALİ SENARYO!

 Sabah ve Takvim Gazeteleri'nin manşet haberlerine Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek'ten yalanlama geldi. İşte o açıklama...

Sabah ve Takvim gazetelerinde resimleri yayınlanan çiftlik yaklaşık kırk yıldan beri İpek ailesine aittir. Eskiyen ve zaman içerisinde kullanılamaz hale gelmiş olan binalar gerekli ruhsatlar alınarak başta annemiz olmak üzere tüm İpek Ailesi için yeniden inşa edilmiştir.

Sabah Gazetesi'nde yer alan resimde İpek Ailesi'nin villası olarak gösterilen ev İpek Ailesi tarafından kullanılmamaktadır.

İpek Ailesi olarak medyada ve kamuoyunda göz önünde bulunmama arzu ve gayretimize rağmen bazı medya gruplarınca fütursuzca, özel hayatımıza ilişkin bilgileri ve hayali senaryolara dayanan yalan haberleri gerçekmiş gibi medya gruplarında yayınlamaları başta aile büyüğümüz Melek İpek olmak üzere tüm ailemizi üzmüştür.

Devlet ve millet el ele anlayışı ile aile ve grup şirketlerimiz sadece 2012-2013 yılı içerisinde;

Yaklaşık 2000 öğrenci için yurt inşa etmiş, Ankara İncek'te 800 öğrencilik, Kahramanmaraş'ta 600 öğrencilik okullar yaparak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlamış, yine Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanmak üzere 600 öğrencilik yeni bir okul inşaatına başlamıştır.

Bunun yanı sıra cami inşa etmiş ve 1 milyon TL'si Başbakanlığın düzenlediği kampanyaya ait olmak üzere Güneydoğu bölgemizden Arakan'da zulüm gören insanlara kadar birçok yardım kampanyalarına bağışta bulunmuştur.

Kurucusu olduğu Koza İpek Vakfı vasıtasıyla birçok öğrenci ve ihtiyaç sahibine yardımlarda bulunmaktadır. İpek Üniversitesi'nin kurucusudur.

Son zamanlarda belli medya grupları tarafından şahsım, ailem ve grup şirketlerimiz hakkında yalan olduğu bilinerek yapılan haberler birer ibret vesikası olarak arşivlerde yerini almıştır. Yalanlamak ve tekzip etmekle birlikte hiçbir zaman aynı seviyede karşılık vermeyi düşünmedim, düşünmem.

Bununla birlikte ifade etmek isterim ki; şahsımı en derinden yaralayan mesele bugüne kadar yaptığı yardım ve sosyal çalışmalarıyla tanınan Annemin yaşayacağı evin, teşhir edilerek böyle çirkin bir kara propagandaya alet edilmesi ve hedef gösterilmesidir.

Yalan söylemeyi, iftira atmayı olağan gören bu anlayışı vicdan sahibi olan tüm kamuoyunun takdirine sunuyorum.

Saygılarımla...

Akın İPEK

GÜLEN'İN SARAYI
17 Aralık büyük rüşvet yolsuzluk operasyonuyla büyüyen AK Parti  ile Gülen cemaati arasındaki tartışmalarda son iddia Sabah gazetesinden gelmişti. İddialara göre 17 Aralık büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla hükümet devrildikten sonra Türkiye'ye getirilecek olan Fethullah Gülen için Ankara'da saray bile inşa ediliyordu.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 23.01.2014 15:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol