banner1668

'Erdoğan'ı Sıkıştırdıkça Tahliyeler Geliyor'

Alman basınının gündeminde Türkiye’de süren davalar bulunuyor...

'Erdoğan'ı Sıkıştırdıkça Tahliyeler Geliyor'

Alman basınının gündeminde Türkiye’de süren davalar bulunuyor...

12 Ekim 2018 Cuma 21:24
'Erdoğan'ı Sıkıştırdıkça Tahliyeler Geliyor'

Alman basınının gündeminde Türkiye’de süren davalar ve Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğunda öldürüldüğü iddia edilen Suudi yazar Cemal Kaşıkçı var.

ERDOĞAN GİDENE KADAR BASKININ ARTARAK DEVAM ETMESİ GEREKİR”

DW Türkçe’nin hazırladığı Alman basın özetinde Nordwest-Zeitung gazetesi Türkiye'deki tutuklu bir Alman vatandaşının serbest bırakılmasını şöyle yorumladı:

"Demek ki, isteyince oluyormuş. Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklanan Braunschweiglı Almanın serbest bırakılması ekonomik baskının boşa gitmediğini gösteriyor. Lira eriyor, yatırımcılar kaçıyor. Son umut, Almanya ve Avrupa ile ilişkileri düzeltmek ve belki de doğrudan yardım alabilmek. Türkiye böylesine ağır baskı altına girmeseydi, Erdoğan'ın yargıçları Alman'ı mutlaka mahkûm ederdi. Başkanın narsist kişiliği, sayılmaya olan düşkünlüğü ve yargıya müdahale edebilmesi her şeyi mümkün kılıyor. Bu nedenle Türkiye Ortadoğu'yu istikrarsızlaştırıcı hamlelerinden vazgeçene kadar, hatta en iyisi Erdoğan gidene kadar baskının artarak devam etmesi gerekir.”

“RAHATÇA TÜRKİYE'YE GİTMEK İSTİYORLARSA…”

Berliner Morgenpost gazetesinin aynı konudaki yorumunda şu satırlar yer aldı:

"Almanya'daki Türkler ve Türk asıllı Almanların yapılanlardan nasıl etkilendiklerini sezmek mümkün. Yapılanlar güvensizlik ve korku doğuruyor. Türkler, hele rahatça Türkiye'ye gitmek istiyorlarsa, sosyal medya üzerinden ya da başka kanallardan söylediklerine dikkat etmek zorundalar. Almanya'da güvendeler ama yıldırma karşısında korumasızlar. Erdoğan, karşıtlarına vatan haini ve hukuki bakımdan koruması olmayan kişi muamelesi yapıyor. Ölçüsü yok. Bunun birçok örneği var: Gazeteci Deniz Yücel'e yapılanlar ve ev hapsinde tutulan Amerikalı papaz Andrew Brunson gibi.”

BİR DE YANDAŞ MEDYA VAR!

Tabii bir de bu işin yandaş medyası var. Çok değil daha birkaç hafta önce Brunson restleşmesinde yandaş medyanın yaptığı haberlerin başlıkları hafızalardaki tazeliğini koruyor. 'Casus olduğu kesinleşti', 'PKK ile bağlantılı', 'Misyoner', '15 Temmuz'da parmağı var', 'Eldeki Deliller Çok Kuvvetli' bu haberlerden sadece birkaçı. Şimdi ise o rahip serbest!

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 12.10.2018 23:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol