banner829
Öne Çıkanlar Milletvekili tokat attı Yusuf BDP Milletvekili Sebahat Tuncel Hediye Baykal

KAZA DELİLLERİNİ YOK ETTİLER!

Kabataş görüntüleri ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan'ı kışkırtıcılıkla suçlayıp ekledi: Ben halkımı kutluyorum. Bu yalancıya inanıp galeyana gelmedikleri için. Ve bütün başörtülü kardeşlerime sesleniyorum. Artık sizin başörtünüzü siyasetin dışında kalsın.

KAZA DELİLLERİNİ YOK ETTİLER!

 CHP grup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın başörtüsünü tarihin en büyük yolsuzluğunu örtmek için kullandığını söyledi. CHP lideri,  Başbakan Erdoğan'ın oğlu Burak Erdoğan'ın ölüme sebebiyet verdiği trafik kazasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla ilgili Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle 10 soru da sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Son günlerin en çok konuşulan konusu olan Kabataş görüntüleri ile ilgili yorumda bulunan Kılıçdaroğlu, "Ne kavga ne dövüş hiçbir şey yok. Bir ülkeyi yöneten Başbakan’ı düşünün. Olmayan bir olayı, varmış gibi gösterdi, “benim başörtülü bacımız yerlerde sürüklediler” dedi. Neden böyle yapıyor? Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzlukları örtülsün diye. Buradan o yalancıya sesleniyorum. Kadınlarımızın başörtüsü, o kadının başörtüsü senin yolsuzluklarını örtemez. Bu, halkı kin ve düşmanlığa kışkırtmaktır." dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:
Dün Maltepe’de bir aile kavgasını önlemek için çaba gösteren bir polis arkadaşımız şehit oldu. Allahtan rahmet diliyoruz ailesine başsağlığı diliyoruz. Aynı şekilde Afrika’da kupa için mücadele eden sporcumuz kalp krizi neticesinde hayatını kaybetti. Allahtan rahmet diliyoruz ailesine başsağlığı diliyoruz. Taksim’de bir patlama oldu vatandaşlarımız yaralandı. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bugün konuya ahlakla başlayalım. Ahlak soylu bir kavramdır bütün dinlerin ve insanlığın ortak alanıdır. Ahlak eğer bir insanda içselleştirilmişse o insan güzel insandır. İnsanların en hayırlısı en ahlaklı olanıdır diyor Hz. Muhammed. Yalanla iman bir arda olmaz diyor yine Hz. Muhammed. Bu kadar önemli… Ahlakı simgeleyen temel norm yalan söylememektir. Her koşulda vatandaşa doğruyu söylemektir.

HALKA YALAN SÖYLEDİ
Toplumu derinden sarsa derinden kutuplaştıran yalanlar vardır bunlar kabul edilemez. Bir siyasetçinin ahlakı yalanlarla ölçülür. Eğer bir siyasetçi dokuz köyde konulmayı alınıp doğruları söylüyorsa o siyasetçi başımın üstündedir. Siyasetçi halkın kanaat önderidir. Siyasetçi ülkeyi belediyeyi yönetmeye talip olur. O nedenle siyasetçi kimlik olarak halka örnek olmak durumundadır. Eğer siyasetçi yalan söylüyorsa toplumun siyasete olan güveni sarsılır. Bugün sokaktaki vatandaşa siyasete güveniyor musunuz diye soralım yüzde 90’ı güvenmiyorum der. Çünkü halka yalan söylendi. Ben siyasete girerken halka ‘hangi koşulda olursa olsun halka doğruları söyleyeceği’ diye söz verdim.

ALO FATİH DÖNEMİ BAŞLADI
Halkıma sesleniyorum buradan, kim size yalan söylüyorsa onun eli sizin cebinizdedir. Çünkü sizi kandırmak için o yalanları söylüyordur. Ahlaklı olan gizli kapaklı işler yapmaz medyaya müdahale etmez, dümen çevirmez. Onun haberini yapmayın onu bir yerde göstermeyin demez. Son günlerde bir Alo Fatih dönemi başladı. Alo fatih diyor Fatih daha cümle bitirmeden emredersiniz diyor. Burada size dinlettiğin tapeler mahkeme kararı işle alınmış dinlemelerdir.

DÜN YİNE BİR TAPE DÜŞTÜ
Bir savcı fezlekesini imzalayıp gönderdikten sonra o fezleke artık kamunun malıdır. Gizli kapaklı değildir. Dün bir tape düştü yine Alo fatih ile ilgili ama bu kez Mustafa Sarıgül’ü göstermeyin diyor. Biliyorsunuz sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz diyor. Sarıgül ile ilgili haberlere yer verilmemesini istiyor.

KILIÇDAROĞLU SES KAYDI DİNLETTİ
Kılıçdaroğlu daha sonra internete düşen ve Başbakan Erdoğan ile Fatih Saraç arasında geçtiği iddia edilen konuşmayı salonda dinletti.

Evet arkadaşlar… Neden birinci sayfaya koyuyorsunuz diyor. Çıksın yalanlasın bakalım. Kendi sesinden. Mahkeme kararıyla yapılmış bir dinleme.

GÜRSEL TEKİN İSTANBUL’DA SARIGÜL’ÜN ELİNİ KALDIRACAK
Ama onların bilmediği bir şey var. Öteki de diyor ki Sarıgül’ün karşısına Gürsel Tekin’i çıkartıyoruz kavga edecekler diyor. Gürsel Tekin gidecek İstanbul’da Mustafa Sarıgül’ün elini kaldıracak. Onlar bizim kültürümüzü bilmiyor. Bizde özgürlük var. Biz onlar gibi düşünmüyoruz biz demokrasiye kadın erkek eşitliğine medya özgürlüğüne güzel Türkiye’ye inanıyoruz. Biz bu ülkede yolsuzluk hırsızlık olmasın istiyoruz.

URLA’DAKİ VİLLALAR İDDİASI
Siyasetçinin ahlaklısına güveneceğiz. Katakulli işler yapan siyasetçiye yüz vermeyeceğiz. Yalan söyleyen siyasetçiye prim vermeyeceğiz. Biz halkı düşündüğümüz için o telefon konuşmalarında özel yaşamla ilgili bölümleri bilerek çıkardı.

ALLAHTAN GOOGLE VAR
Ama villayı yapan adam diyor ki “o villalar 35 yıldır orda duruyor” diyor. Ama Allah büyük… Google’a girip baktık geçen sene bile yok o villalar orada. Ve diyor ki Başbakan gelsin 2-5 gün tatil yapsın diye konuştuk diyor. Kızının konuşmalarını yayınlamak istemiyorum. Havuzu şöyle yapacaksın, tuvaleti şöyle yapacaksın diyor 3-5 gün kalacak adam için bunlar yapılır mı?

DOLAR VAR YALAN VAR
Biz ne dedik? 2 villa uğruna devletin valisini sattın sen. Nasıl bir anlayıştır bu Allah aşkına. Zaten bir villan var, 2,3 villan var. Ne yapacaksın bu kadar villayı. Öbür dünyaya götürmeyeceksin. Dünya malına bu kadar sarılan bir adamı daha önce hiç görmedim. Mal mülk desen var dolar desen var, yalan iftira deseniz o da var… Ama her konuşmanın arkasına Allah’ı ilave ediyor. En büyük günahtır. En temiz inancımızı siyasetine çıkarlarına alet ediyor. Onun için diyorum Allah büyüktür diye. Rahmetli Babam derdi ki “sen doğru dur, eğri belasını bulur”… İşte parça parça buluyorlar.

VALİ NE DİYOR?
Başbakanın elbisesinde leke olsa önemli değil. Alnında leke var. Bu villayı nereye yapıyorsun? Birinci derece sit alanı olan yerde yapıyorsun. Vali ne diyor? Buraya yapamazsın diyor. Arıyor “O vali izin vermiyor” diyor. Doğru Diyarbakır’a sürülüyor. İşin özü 30-35 yıldır o villalar orada dendi yalan çıktı. Başbakan’ı misafir edecektim dendi o da yalan ortaya çıktı.

BAYILTINCAYA KADAR DÖVÜYORMUŞ
Kadınlara saygı duyarız. Hz. Muhammed “cennet anaların ayağının altındadır” der. Kocaman adamken bile ben gider başımı onun dizine koyardım. o kadar huzur bulurdum. Kabataş ile ilgili bir yalan söylendi. Yalanı söyleyen Erdoğan. “başörtülü bacımızı dövdüler” dedi. Çıkıp bir grup toplantısında “söylendiği gibi dövülmüşse üstelik çocuk arabasındaki çocuğuyla beraber bunu yapanlar insan değildir. Onu yapanların derhal bulunması ve yargılanması lazım. Yok eğer böyle değilse Başbakan yalan söylüyor” dedi. Bu konuşmamadan sonra bulamaları lazım. Nasıl olmuş, üzerleri çıplak, elleri deri eldivenli, başlarında tuhaf bantlı 70-100 kadar adamın ortasında kaldım” Kabataş iskelesinde.. dövüyorlar bayıltıncaya kadar, üzerine idrarlarını yapıyorlar ve bu kadın kendine geldikten sonra çocuğunu buluyor ve eşi gelince gidiyorlar.

OLAĞANÜSTÜ HABERCİLİK BAŞARISI
Böyle bir olay olduğunda o iskelede bulunan herhangi birisi “ne yapıyorsunuz” demez mi? Bu konuşmadan sonra Başbakan’ın danışmanı Şenol Kazancı apar topar emniyete gidiyor. Görüntüleri izliyor. Emniyete büyük baskılar yapılıyor ama ortada hiçbir şey yok. Kanal D olağanüstü bir habercilik başarısı yapıyor. Görüntüleri buluyor ve yayınlıyor. Şimdi be size saniye saniye ne olduğunu anlatacağım.

1 Haziran 2013. 19:33… Güvenlik harekat merkezinin önünden bu bayan kardeşimiz geçiyor.
19:35 iskele ile güvenlik harekat merkezi arasından geçiyor.
19:37 şehir hatları iskelesi önünde bekliyor.
19:43 Kabataş tramvay durağı ışıklar mevkiinde bekliyor
19:59 Eşliyle beraber ayrılıyorlar.

İSTEDİĞİNİZ KIYAFETİ GİYİN
Ne kavga ne dövüş hiçbir şey yok. Bir ülkeyi yöneten Başbakan’ı düşünün. Olmayan bir olayı, varmış gibi gösterdi, “benim başörtülü bacımız yerlerde sürüklediler” dedi. Ben halkımı kutluyorum. Bu yalancıya inanıp galeyana gelmedikleri için. Ve bütün başörtülü kardeşlerime sesleniyorum. Artık sizin başörtünüzü siyasetin dışında kaldın. İstediğiniz kıyafeti giyin. Ama birileri sizin başörtünüzü siyasete alet etti. Neden böyle yapıyor? Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzlukları örtülsün diye. Buradan o yalancıya sesleniyorum. Kadınlarımızın başörtüsü senin yolsuzluklarını örtemez. Bu, halkı kin ve düşmanlığa kışkırtmaktır.

BOYUNDAN UTAN
Ne diyor “görüntüler öyle ama bir de rapor var” diyor. Ne zaman rapor beş gün sonra. Nerede yara var. Dizin üstünde var. Hani yerlerde sürüklenmişti. Hani 100 kişi saldırmıştı üzeri çıplak. Ya üzeri çıplak 100 kjişiyi Kabataş iskelesinde kim görmez. Böyle bir şey açık mekanda zaten mümkün değil. Şimdi hala diyor ki başörtülü bacımı sürüklediler. Utan utan… Boyundan utan… Asıl başörtülü kardeşimize nerede hakaret ettiler biliyor musunuz Gezi olaylarında.

BU ÜLKEYİ İŞTE BU ADAM YÖNETİYOR
11 Mayıs 1998 Şişli, Abide-i Hürriyet caddesinde bir kadın yaya geçidinden geçerken bir araba çarpıyor. 35 metre sürükleniyor. 34 ABD 93 plakalı araç. Yaralanan Sevim Tanürek. Arabayı kullanan Burak Erdoğan. Erdoğan'ın oğlu. Kendisi de o dönem  İBB başkanı. Kazadan sonra itfaiye aracı gelip yerleri yıkıyor, delilleri yok ediyor. Sevim Tanürek hastaneden vefat etti. 8'e 3 yaya kusurludur dedi. Savcı yeni bir iddaname hazırladı 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istedi. Dava açıldı, Burak Erdoğan İngiltere'ye dil öğrenmeye gitmişti. Ne hikmetse mahkeme adli tıptan bir rapor daha istedi. Gelen ikinci rapor 8'de 8 yaya kusurlu dedi. O raporu veren daire başkanı Denizcilik işletmesine genel müdür yardımcısı olarak atandı. Şimdi tüm yurrttaşlar ellerini vicdanına koysun, bunu yapan adam bu ülkeyi yönetiyor. Hala bu gerçekleri görmüyorsanız, yalanı ahlaksızlığı içinize sindirebiliyorsanız samimi söylüyorum gidin AKP'ye oy verin. Hayır siyasetçi halkına hizmet etsin diyorsanız yeri adresi belli: CHP.

Kendi oğluna gelince neler yapıyor. Mahkemeye gitmem diyor öbür oğlu da. Kadir Topbaş da gitmiyor. HSYK ile mahkemeleri de yürütmeye bağlıyor. Cumhurbaşkanı görevde mi diye sorana ben görevdeyim diyordu. Eğer görevdeyse güçler ayrılığı ilkesine uyacaksınız sayın cumhurbaşkanı. Yok yapmayacasanız bunu, ben görevdeniym demeyeceksiniz, ben birinin emrindeyim diyeceksiniz.

BAKANLARIN RÜŞVET FEZLEKESİ
Açıklamıştım, yine söyleyeceğim. Fezlekeler geldi, geri gönderdiler. Her vatandaşıma bir kez daha söylüyorum. Zafer Çağlayan, ekonomi bakanı, 28 kez, toplam 52 milyon dolar rüşvet almaktan iddianame. Muammer Güler, 10 kez, toplamda 10 milyon dolarlık rüşvet. Egemen Bağış içlerinde en mütevazisi, 3 kez, 1,5 milyon dolar...

Bakınız 17 Aralık'tan bu yana ağzından bir tek yolsuzluk lafı çıkmadı. En yakınındaki adam, ne yapayım, talimat verdi ben de yaptım dedi. Biz yolsuzlukları dile getirdik, o paralel dedi. Bugün de demiş ki bizim yanıtlamayacağımız hiç bir soru yok demiş. Ben soruyorum sen de yanıtla.

EĞER AHLAKLIYSAN BU SORULARA CEVAP VER

Eğer ahlaklı bir adamsan, bu millete saygın varsa cevap ver. 

1. 700 bin liralık saati paralel devlet mi verdi?

2. Ayakkabı kutusundaki 4,5 milyon doları paralel devlet mi koydu.

3. Yedi kasayı yatak odaların paralel devlet mi koydu.

4. Paraları kasalara paralel devlet mi koydu.

5. Para sayma makinelerini paralel devlet mi koydu.

6. Ailece zahrap'ın uçağı ile sizleri umreye paralel devlet mi götürdü.

7. Adı yolsuzluğa bulaşan 4 bakanı paralel devlet mi istifa ettirdi.

8. Bakanlar istifa ederken senin lehine deklarasyon imzalanmasını paralel devlet mi istedi.

9. Kendine özel medya oluşturmak için 630 milyon dolarlık havuzu paralel devlet mi oluşturdu.

10. TÜRGEV'i kuran Bilal Erdoğan'a vakfı paralel devlet mi kurdurdu.

11. İki villaya valiyi sattın, bunu paralel devlet mi öğütledi.

Her soruya cevap var diyorsun. Madem her soruya cevap var. Bu soruları cevapla... Cevaplayamaz. Neresini cevaplayacak. Hırzılık var, yalanvar. Bir tek ar damarı yok. Halkına ihanet eden siyaset olmaz. Yalan söyleyenden başbakan olmaz.

yuzdeyuzhaber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.