banner832
Öne Çıkanlar Milletvekili tokat attı BDP Milletvekili Sebahat Tuncel Erdal Beşikçioğlu Liderlerim form grafiği Ülkü ocağı

DAMAT BEY DE VAKIF İŞİNE EL ATTI...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal’den sonra damadı Berat Albayrak da vakıf işine el attı.

DAMAT BEY DE VAKIF İŞİNE EL ATTI...

 Cumhurbaşkanı Er­do­ğa­n’­ın bü­yük kı­zı Es­ra­’y­la ev­li olan Be­rat Al­bay­rak, kar­de­şi Ser­hat ve Kal­yon İn­şa­at’­ın sa­hi­bi Ö. Fa­ruk Kal­yon­cu­’y­la eği­tim vak­fı kur­du.  “Nu­n” isim­li vak­fın mal­var­lı­ğı ise şim­di­lik 150 bin li­ra.

Er­do­ğan Ai­le­si, “va­kıf-der­ne­k” işi­ni çok sev­di. Cum­hur­baş­ka­nı Tay­yip Er­do­ğa­n’­ın oğ­lu Bi­lal Er­do­ğan, TÜR­GEV ve Ok­çu­lar Vak­fı­’nı kur­du. Her iki ku­ru­mun ­da Yö­ne­tim Ku­ru­lu­’n­da bu­lu­nu­yor. Er­do­ğa­n’­ın Be­rat Al­bay­ra­k’­la ev­li kı­zı Es­ra Al­bay­rak ise Tür­ki­ye Ye­şi­lay Ce­mi­ye­ti­’nin yö­ne­tim ku­ru­lu üye­si… Şim­di de Er­do­ğan Ai­le­’si­ne da­mat ola­rak gi­ren Be­rat Al­bay­rak der­nek işi­ne el at­tı. Hür­ri­ye­t’­in ha­be­ri­ne gö­re Be­rat Al­bay­rak, kar­de­şi Ser­hat Al­bay­rak ve Kal­yon İn­şa­at’­ın sa­hi­bi Ömer Fa­ruk Kal­yon­cu ile bir­lik­te eği­tim vak­fı kur­du.

Mal varlığı 150 bin lira
“Nun Eği­tim ve Kül­tür Vak­fı­”­nın ama­cı; okul ön­ce­si, ilk, or­ta ve yük­se­köğ­re­tim bö­lüm­le­riy­le Türk top­lu­mu­nun kül­tü­rel, bi­lim­sel, ma­ne­vi ve sos­yal ge­liş­me­si­ne hiz­met et­me ve yük­sek dü­zey­de eği­tim hiz­met­le­ri­nin ye­ri­ne ge­ti­ril­me­si­ne kat­kı­da bu­lun­mak, eği­tim çer­çe­ve­si için­de ka­tı­lım­cı bir si­vil top­lum ha­re­ke­ti ya­rat­mak ola­rak be­lir­til­di. Res­mi Ga­ze­te­’de ön­ce­ki gün yer alan Baş­ba­kan­lık Va­kıf­lar Ge­nel Mü­dür­lü­ğü­’nün ilan­la­rı­na gö­re, Nun Eği­tim Vak­fı­‘nın ika­met­ga­hı İs­tan­bul, mal var­lı­ğı ise 150 bin li­ra ola­rak be­lir­len­di.

yuzdeyuzhaber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.